Pūčulēni un strazdulēni – digitālie gudrinieki

Beidzot klāt ir pavasaris! Saulītes spožie stari arvien biežāk ielūkojas māju logos, dārzos un parkos priecē pirmās vizbulītes un putnu arvien skaļākā dziedāšana vēlreiz apliecina – ziemai jāatkāpjas un jādod ceļš pavasarim! Šādā brīnišķīgā laikā Latvijā ritēja Digitālā nedēļa, kuras laikā visiem interesentiem bija iespēja pārbaudīt savas digitālās zināšanas. Arī bibliotēku “Pūce” mazie pūčulēni no Rīgas pilsētas sākumskolas un bibliotēkas “Strazds” mazie strazdulēni no Rīgas Juglas vidusskolas nevarēja palikt malā un vienojās kopējā projektā. Pūcīte – Gudrīte saucot U-Ū! un Dziedātājstrazds skandinot pavasara treļļus, aicināja ciemos Edgaru Caitu no Latvijas Drošāka interneta centra, lai kopīgi apgūtu prasmes droši darboties digitālajā vidē. Pateicoties Edgara vitalitātei, nodarbība izvērtās aizraujošā piedzīvojumā, kura laikā pūčulēni un strazdulēni iepazinās ar jaunākajām viedierīcēm un to ietekmi gan uz cilvēka uzvedību, gan uz saldu, vai varbūt ne tik saldu miedziņu. Tas nu gan mazajiem gudriniekiem bija liels pārsteigums! Edgaram bija jāatbild uz neskaitāmiem mazo gudrinieku jautājumiem un nodarbības laiks aizskrēja kā pavasara vēja pūsma, tāpēc vienojāmies, ka Edgaru aicināsim ciemos atkārtoti, lai kļūtu arvien gudrāki plašajā, aizraujošajā, taču arī dažādu risku bagātajā interneta tīmeklī.
Arī bibliotekāres ir ieguvušas jaunu pieredzi – darboties kopīgi – tas ir brīnišķīgi! Noteikti veidosim arvien jaunus kopīgus projektus, lai mazie “pūčulēni” un” strazdulēni “arvien biežāk salidotu bibliotēkā!