Jaunais draugs – dzeja

Ir sācies jaunais mācību gads un Pūcīte-Gudrīte sveic visus skolas bērnus, viņu vecākus, omītes un opīšus un, protams, arī skolotājus! Lai  labas domas un atraktīvas  idejas skan  kā jautrais skolas zvans!

Jau piecdesmit ceturto gadu pēc kārtas pirmais mācību mēnesis septembris noris Dzejas dienu noskaņās un Pūcītei-Gudrītei ir liels prieks, ka bibliotēkas draugi  no Pilsētas sākumskolas 5. un 6.klases, kā arī Rīgas 88.vidusskolas 1.kl., 4.kl., 9.kl. ar entuziasmu atsaucās uz Pūcītes aicinājumu ar šo īpašo notikumu iepazīties un pārrunāt tieši bibliotēkā. Skolēni iepazīstināja Pūcīti ar savu ļoti interesanto mājas darbu – ar vecāku palīdzību vajadzēja noskaidrot  savu pirmo publiski izpildīto dzejolīti un noskaitīt to. Atklājām arī  jaunos talantus, jo vairāki skolēni nolasīja savus pirmos autordarbus. Lasījām Ojāra Vācieša dzeju un mēģinājām  savas pārdomas attēlot zīmējumu skicēs. Vizuālās mākslas pasniedzēji ar prieku atbalstīja šādu mēģinājumu dzejas uzlikšanai uz papīra un tuvākajā laikā palīdzēs audzēkņiem radīt augstvērtīgus darbus, kuri rotās mūsu bibliotēku brīnišķīgā izstādē. Sajūsmas pilns izvērtās teatralizētais uzvedums pēc Ojāra Vācieša dzejolīša “Astoņi kustoņi”.  Varējām iejusties gan kustonīšu lomās, gan cirka mākslinieku tēlos. Ja kādam šī pasākuma dalībniekam līdz šim dzeja likās garlaicīga un neinteresanta, tad no šodienas tā kļūs  par labu draugu.

Noslēgumā Pūcīte izteica sirsnīgu paldies, pasniedzot atzinības rakstu un veicināšanas dāvanas  visiem skolēniem, kuri piedalījās izdevniecības Zvaigzne ABC vasaras lasīšanas akcijā, bet nevarēja piedalīties lielajā noslēguma pasākumā uz kuģa “Romantika”, tāpēc ieskatījāmies dažos interesantākajos momentos un piedāvājam arī šī raksta lasītājus ar tiem iepazīties. Akcijas dalībnieki, kuri piedalījās noslēguma pasākumā, guva neaizmirstamus mirkļus, kuri papildināja brīnišķīgās vasaras krāsainos piedzīvojumus.

Klāt ir bagātais vīriņš – rudentiņš – ar sulīgiem āboliem, kraukšķīgiem burkāniem, sārtvaidzēm brūklenēm un, protams, ar jauniem notikumiem un piedzīvojumiem! Tātad atkal tiekamies bibliotēkā!