Bērnu slimnīcai 120.dzimšanas diena!

Krāsainas svētku cepurītes, baloni un karodziņu virtenes, mazu un lielu bērnu čalas no Bērnu slimnīcas dažādām nodaļām. Oktobrī mēs tiekamies Saulaino dienu bibliotēkā, lai svinētu Bērnu slimnīcas 120.dzimšanas dienu!

Pasākumu atklājam ar video grāmatas “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti” pirmizrādi, kurā dzejoļus lasa slimnīcas ārsti, māsiņas, interešu izglītības pedagogi un Daniels, kurš filmēšanas brīdī ārstējās slimnīcā un tagad ir vesels. Video grāmata ir  bibliotekāres Ilzes Siliņas un Pacientu sociālās aprūpes un interešu izglītības daļas vadītājas Indras Veismanes dāvana Bērnu slimnīcai jubilejā un tā brīnišķīgi ilustrē to, cik Bērnu slimnīcas ārsti, māsiņas un pedagogi ir atraktīvi, pozitīvi un gatavi piedalīties dažādos radošos projektos. Dzejniece Inese Zandere dzejoļus rakstījusi ar mērķi mazināt bērnu bailes no analīzēm, procedūrām un izmeklējumiem, ar jokiem un rotaļīgumu runājot par to, kas notiek slimnīcā. Pēc video grāmatas noskatīšanās sekoja uzdevums: no vārdu kartītēm jāsaliek nupat dzirdēto dzejoļu nosaukumi. Izrādās tas nav nemaz tik viegli, ja dzejoļi šodien dzirdēti pirmo reizi, bet mērķtiecīgi ķeroties pie darba, visi veiksmīgi izpilda uzdoto.

Vēlāk  seko apsveikuma dziesma, kuru bērniem iemāca slimnīcas mūzikas skolotāja Dārta Treija! Bet pēc lustīgas muzicēšanas laiks krāsainiem darbiem, bērni zīmē katrs savu slimnīcas stāstu, vienam tā ir koša neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīna, otram – vakcinācija, vēl kādam – svētku pasākums.

Svētku svinēšanā neizpaliek Bērnu slimnīcas fonda sarūpēts cienasts – āboli un gardi pīrāgi! Paldies fondam!

Mums visiem kopā izdevās nosvinēt brīnišķīgu slimnīcas dzimšanas dienu! Lai nu visas slimības bēg!