Mana mīļākā lelle

Latvijas Leļļu teātra 75. jubilejas sakarā RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” ieradās A. Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 2.c klases skolēni. Bērniem tika pastāstīts, kurā gadā tika dibināts Leļļu teātris, kas bija teātra dibinātāji. Protams, tika stāstīts par Leļļu teātra izrādēm – kuras ir populārākās, kuras ir kļuvušas par teātra klasiku. Pēdējos gados īpašu skatītāju atsaucību ir ieguvusi Indras Sproģes “Joka pēc alfabēts” ar “Prāta Vētras” izpildītajām dziesmām. Skatītāju iecienītas ir arī Blaumaņa “Velniņi” , “Makss un Morics” , “Pifa piedzīvojumi” un daudzas, daudzas citas izrādes, kurās uz skatuves redzamas ne tikai lelles, bet arī Leļļu teātra aktieri.

Bērni tika iepazīstināti ar leļļu tapšanas vēsturi pasaulē – kādi bija pirmreizējie leļļu veidošanas materiāli, kā tie pilnveidojās, nonākot līdz mūsdienu modernajām Bārbijām.

Tālāk bērni paši tika iesaistīti leļļu lugas uzvedumā pēc Dz.Rinkules-Zemzares bērnu poēmas “Kā ruksītis ciemos gāja” motīviem. Bibliotekāres bija sagādājušas dažāda veida lelles – pirkstiņlelles, koka lelles, mīkstās lelles, pašu veidotas papīra maskas – atbilstoši poēmas varoņiem. Tā kā visiem lellītes nepietika, tad noteikums skolēniem-aktieriem bija tāds, ka tiklīdz, poēmu lasot, tiek minēts varonis, kas ir skolēnam rokās, viņš to paceļ gaisā un tad iedod lelli bērnam, kuram lelle netika. Tā, lai gan leļļu bija mazāk nekā bērnu, par izrādes aktieriem kļuva visi.