Projekta “Es un Ķengarags” noslēgums

Projektā “Es un Ķengarags” piedalījās trīs skolas – Rīgas Lietuviešu, Rīgas 25. un Rīgas Ķengaraga vidusskolas. Šī projekta ietvaros jau gada sākumā skolu audzēkņi iesaistījās zīmējumu konkursā “Mans Ķengarags” par tuvāko Ķengaraga apkārtni. No trim skolām tika apbalvoti 6 labākie zīmējumu konkursa uzvarētāji, kuri balvā saņēma ielūgumus uz jaunās animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pirmizrādi. Filma veltīta Latvijas Valsts 100gadei. Tā veidota pēc rakstnieces Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” un ir lielisks devums latviešu kinematogrāfijā. Pavasarī RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” ieradās Ķengaraga skolas bibliotekāre, lai sarunātu ekskursiju pa Maskavas forštati un filmas varoņu pēdām. Skolnieki bija izpētījuši Ķengaraga apkārtni un devās ekskursijā pa vēsturisko Maskavas priekšpilsētu jeb Lastādiju, lai labāk izprastu, kas ir “Maskačka” un kur atrodas filmā attēlotās atpazīstamās vietas.

RCB filiālbibliotēkas “Rēzna” bibliotekāre 10. oktobrī tika uzaicināta piedalīties projekta “Es un Ķengarags” noslēguma pasākumā, kas notika Rīgas Ķengaraga vidusskolā. Bibliotekāre bija sagatavojusi jautājumus par filmu un filmā uzņemtajām ‘’Maskačkas’’ vietām. Radošajā viktorīnā piedalījās četras komandas, katrā 8 skolēni. Viņiem 15 minūtēs vajadzēja atpazīt un nosaukt filmā uzņemtās vietas.

Skolēni īsumā tika iepazīstināti ar filmas satura atstāstu, filmas veidotājiem, aktieriem, mūziķiem un režisoru, kuri tika minēti jautājumos. Prieks par to, ka skolēniem izdevās atbildēt uz visiem jautājumiem. Viņi bija zinoši un ātri tika galā ar uzdevumu. Katru komandu bibliotekāre vērtēja ar atzīmi no 8 – 10. Pēc tam skolnieki ar skolotājiem un projekta organizētājiem devās uz lielo zāli, kur tika paziņoti projekta uzvarētāji un visi apbalvoti ar jaukām balvām. Arī mūsu bibliotēkai ir balva – enciklopēdija “Māja” un Ķengaraga vidusskolas logo – vasaras cepure ar nosaukumu “Ķengarags”.