“100 grāmatas bērniem” Daugavā

Daugavas filiālbibliotēkā notika pārrunas ar Ķengaraga apkaimes skolēniem un bibliotēkas apmeklētājiem pie RCB ceļojošās izstādes “100 grāmatas bērniem” par to, kā latviešu rakstnieku grāmatizdošana attīstījās vesela gadsimta garumā, kā grāmatu papīrs un druka mainījās gadu desmitu laikā.

Skatījām pašu pirmo grāmatiņu vēl  vecajā rakstā – par mazo Anduli; runājām par draudzību, skatot Valda “Staburaga bērnus”, un – kas ir Staburags, vai šodien tas ir redzams; aplūkojot Barona latvju dainu izlasi, atcerējāmies savas mīļākās tautasdziesmas. Runājām par pionieriem un kosmonautiem; par to, kas ir kolhozs, un kāpēc arī mūsdienās būtu saistoša šī I.Ziedoņa grāmata. Protams, priecājāmies par spilgtajām, bagātīgi ilustrētajām šī gadsimta bērnu grāmatiņām.

Paldies skolotājām un skolas bibliotekāriem par sadarbību! Un bibliotēkas apmeklētājiem – par ieinteresētību!