Sanāciet Mārtiņbērni!

Mārtiņdiena klauvē pie durvīm un mēs to gaidām! 6.novembrī Saulaino dienu bibliotēkā mūzikas skolotāja Dārta un bibliotekāre Ilze aicināja bērnus un viņu vecākus, lai pārrunātu latviešu tautas tradīcijas par Mārtiņu svinēšanu.

Kad tumsa aug arvien lielāka, un saulīte lutina arvien retāk ir laiks pulcēties, lai minētu mīklas, ietu Mārtiņbērnu masku gājienos un rotaļās. Mīklu minēšana ļauj trenēt asu prātu, atjautību, rotaļas rada kustību un muzicēšanas prieku, veicina draudzību. Masku darināšana attīsta iztēli, jo izmantojot lakatu, šalli, jostu vai cimdus, tu vari kļūt par ko vēlies – dzīvnieku, putnu, Garo sievu vai Mazo vīriņu. Ģērbušies maskās mēs ļāvāmies rotaļu priekam! “Kas dārzā, kas dārzā, bitīt rožu dārziņā”, “Mēs ejam caur, mēs ejam caur, caur veco Rīgas tiltu”, “Putni lido!”, “Aizbrauca mans vīrelis tirgū, tirgalā!”, kur var nopirkt tik daudz dažādu radību un tiem katram sava valoda. Kopā priecājoties, laiks paskrien nemanot! Vēl katrs pasākuma dalībnieks no veidojamās masas uztaisa savu Laimes pogu ar īstajiem rakstiem un zīmēm, un pozitīvā noskaņojumā atgriežas palātā. Viena no latviešu parunām vēsta: “Prieks ir vislabākās zāles”. Lai visiem veselība un līksma Mārtiņdiena!

Sirsnīgs paldies Dārtai par aktīvu dalību pasākumā un Sanitai par fotogrāfijām!