Mana un tava Rīga

Novembrim izskanot, bibliotēkā notika divi pasākumi bērniem “Mana un tava Rīga”. Pateicoties biedrības “Cita Rīga” lielformāta spēles dāvinājumam, abi pasākumi (bērnudārza audzēkņiem un pusaudžiem) noritēja jautri un atraktīvi. Mazajiem bērniem patika uz kartes celt mājas, būvēt tiltus, “stādīt kokus”, braukt vienam pie otra ciemos. Bērni uzzināja, kas ir Rīgas dibinātājs, kā sauca zvejnieku, kura vārdā ir nosaukts “Ķengarags”, kā senos laikos rīdzinieki tika pāri Daugavai un kur dzīvo Rīgas zelta gailīši. Bērni iemācījās veidot arī savus gailīšus no papīra, kurus, ja vēlēsies, varēs iekārt Ziemassvētku eglītē.

Pusaudžu auditorijai mēs sarežģījām uzdevumus, apvienojot tos ar spēli “Monopoly”. Dalībniekiem nācās ne tikai sameklēt Rīgas apkaimes uz kartes, bet viņi varēja arī tās iegādāties. “Nopērkot” apkaimes, bija tiesības celt mājas, veidot apzaļojumus u.c. Spēles procesā varēja gan iegūt, gan zaudēt naudu. Baņķieri bija bibliotēkas darbinieki.

Paldies biedrībai “Cita Rīga” par dāvanu un spēles dalībniekiem – par piedalīšanos pasākumos!