Rūķu jampadracis “Rēznā”

Decembra sākumā, īsi pirms Ziemassvētkiem, RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” tika rīkoti divi pasākumi “Rūķu jampadracis”.

Pirmajā pasākumā bibliotēkā ieradās A.Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 3.klases “rūķi” ar savām rūķu cepurēm, lai kopā ar bibliotēkas rūķiem Puci un Buci uzzinātu, kas ir rūķi un ko viņi dara, kā arī kopā kustētos un dziedātu rūķu dziesmas. Rūķis Pucis pastāstīja par rūķu nozīmi dāvanu darināšanā. Bet rūķis Bucis skolēniem rādīja bibliotēkas krājumā esošās grāmatas par rūķiem. Skolēni tika iepazīstināti ar Lielo enciklopēdiju “Rūķi”, kurā ir jauki zīmējumi un vispusīga informācija par rūķu izcelšanās vēsturi, ārējo izskatu, tipiem, leģendām, apģērbu, rūķu ģimeni un bērniem un māju būvēšanu. Tā kā rūķi ir ļoti strādīgi, arī bibliotēkas rūķi – Bucis un Pucis darbojās aktīvi un skolēnus pārsteidza ar dzeju un stāstu lasījumu no grāmatām. Tika atskaņota “Rūķu darba dziesma”, kas visiem sagādāja prieku un vēlmi dancot. Dziesmas “Rūķu Piparkūkas” laikā visi  tika pacienāti ar piparkūkām. Pasākuma izskaņā Pucis un Bucis visiem novēlēja būt rātniem, palīdzēt māmiņai un tētim, kā arī ikvienam, lai svētkos būtu gaišs un priecīgs noskaņojums. Lai neviens nebūtu bēdīgs!  Pasākuma izskaņā tika  pasniegtas nelielas balviņas un kopīgi dziedāta R.Paula dziesma “Sidraba mēnestiņš veļas pa gaisu”. Skolēni bija tik patīkami pārsteigti, ka nevēlējās iet atpakaļ uz skolu.

Otrajā pasākumā RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” piedalījās Dienas centra “Cerību ligzda” audzēkņi.  Arī viņi bija ieradušies rūķu cepurēs, lai kopā ar bibliotēkas rūķiem Puci un Buci uzzinātu visu par rūķiem. Rūķis Pucis apsveica klātesošos ar tuvojošamies svētkiem un pastāstīja par rūķu nozīmi dāvanu darināšanā. Turpretim rūķis Bucis Dienas centra    “Cerību ligzda” audzēkņiem rādīja grāmatas par rūķiem. Audzēkņi tika iepazīstināti ar Lielo enciklopēdiju “Rūķi”, kurā ir jauki zīmējumi un vispusīga informācija par rūķu vēsturi, izskatu, tipiem, leģendām, apģērbu, rūķu kāzām, ģimeni un māju būvēšanu. Bibliotēkas rūķi Bucis un Pucis darbojās aktīvi un skolēnus pārsteidza ar dzeju lasījumu, kopīgi dziedātu “Rūķu darba dziesmu”, visiem radot prieku un vēlmi dziedāt līdz. Dziesmas “Rūķu Piparkūkas” laikā visi  tika pacienāti ar gardām piparkūkām un tad aicināti dancot. Tieši šai sadarbības partneru grupai, izmantojot planšeti, tika sameklēta speciāla kustību deja “Konfekšu rūķu deja”. Visi priecīgi dejoja un izpildīja rādītās kustības.  Noslēgumā tika pasniegtas nelielas balviņas un kopīgi dziedāta R.Paula dziesma “Sidraba mēnestiņš veļas pa gaisu”. Daži no audzēkņiem zināja dziesmas vārdus un dziedāja līdz. Tad sekoja fotosesija. Audzēkņi bija sajūsmināti un atvadoties novēlēja bibliotēkas rūķiem daudz prieka un priecīgus svētkus.