Ejam ciemos uz bibliotēku!

Jautras čalas skan jau ceļā uz bibliotēku. Ienākot telpās, iestājas klusums. Tik daudz grāmatu, žurnālu un vēl bruņurupucīte Ziedīte!
Rīgas 251. pirmskolas izglītības iestādes bērni prot tekoši lasīt, jo nākošgad jāiet būs skolā.
Bibliotekāre pastāsta par Mežciema un citām bibliotēkām, lielākajām bibliotēkām pasaulē un Latvijā.
Seko stāsts par grāmatu pasauli. Bērni uzzina, kā grāmatas rakstīja senatnē, kura ir lielākā grāmata pasaulē (tā izdota ASV, svars 252,6 kg), kādu materiālu izmantoja avīžpapīram.
Vai zināt zilus brīnumus? Francijā izdota apēdama avīze, Spānijā  ar tumsā spīdošiem burtiem, Anglijā papīrs bijis tik mīksts, ka pēc izlasīšanas izmantots kabatlakatiņa vietā.
Svarīgas pārrunas notiek par grāmatiņas lūgumu to saudzēt.
Tad nāk kārta Mežciema filiālbibliotēkas mazākajām, lielākajām, smagākajām, biezākajām grāmatām! Bērni ir sajūsmā par skanošajām grāmatām, puzles veidīgajām un tādām, kur var ne tikai lasīt, bet arī darboties.
Arī mīklu minēšana ir aizraujoša. Un var sacensties gudrībā!
Nobeigumā bērni solījās ņemt vecākus pie rokas un vest uz bibliotēku, lai varētu kļūt par bibliotēkas lasītājiem.
Lūk, tāda ciemošanās bibliotēkā gaida arī tevi! Nāc pulkā!