Mācāmies ārpus skolas – Daugavas bibliotēkā

21.februārī bibliotēku apciemoja 1.un 4.klases skolēni, kuriem projektu nedēļas ietvaros “Mācāmies ārpus skolas” tika organizētas divas bibliotekārās stundas.

Nodarbības notika paralēli. Pirmklasniekiem bērnu literatūras nodaļā tika novadīta ekskursija pa bibliotēku un izstāstīti bibliotēkas lietošanas noteikumi, pastāstīts par bibliotēkas pakalpojumu klāstu. Tad sekoja grāmatu apskats, dažu interesantāko grāmatu fragmentu priekšlasījumi.

Bērnus ieinteresēja nīderlandiešu rakstnieces Silvijas Vanden Hēdes jocīgo stāstu krājums par Lapsu un Zaķi. Jautri tika pavadīts laiks, izspēlējot spēli  “Ko lapsa ielika zupā?” – pirmais spēles dalībnieks pievienoja zupai savu ingredientu, bet nākošais atkārtoja iepriekšējo un pievienoja savu – un tā līdz pēdējam dalībniekam.

Daudz ko interesantu par meža putniem bērni uzzināja no latviešu ornitologa, putnu pētnieka Viestura Ķerus dabas stāsta Meža meitene Maija. Grāmatai ir ne tikai skaists noformējums, bet pašā sākumā ir speciālais kods, kuru var ievadīt tālrunī un paklausīties putnu balsis.  Bērni mēģināja tos atpazīt. Pēc tam, sadaloties komandās (katrai komandai savs putnu nosaukums), vajadzēja atrast sava putna piecus paslēptos zīmējumus. Viesošanās noslēgumā – izbaudīja brīvo laiku bibliotēkā – lasot, pētot, spēlējot un vienkārši atpūšoties. Ceturtajai klasei uzdevums bija iepazīties ar literatū ras klāstu par izcelsmes un vēsturiskajām teikām. Bērniem tika piedāvāta iespēja ne tikai lasīt grāmatas papīrformātā, bet arī izmantot elektroniskos resursus: letonika.lv un lnb digitālās bibliotēkas piedāvājumu. Par vēsturiskajiem objektiem, kurus vairs nevar redzēt dabā, piem., Staburags, tika pastāstīts, izmantojot lnb kolekciju “Zudusi Latvija”.

Pasākuma noslēgumā tika izspēlētas komandu spēles (tīmbildings): dažādu krustvārdu mīklu risināšana par Latvijas pilsētām un upēm, Kokneses pils celšana no plastmasa glāzītēm (kam sanāca pils, kam pilsdrupas),  no sagrieztām papīra strēmelītēm mērījām, kam sanāca Rīga lielāka (teika par Rīgas celšanu).

Nopelnītā zelta šokolādes naudiņa tika uzvarētāju komandai, taču sadalīta starp visiem, jo uzvar draudzība!