“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019” maratons noslēdzies!

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” 2019.gada kolekcijā bija iekļautas 28 grāmatas no septiņām dažādām izdevniecībām.

Programmas statistika liecina, ka 2019.gadā žūrijā un lasīšanas maratonā piedalījās 17 219 lasītāji no 654 bibliotēkām.

Un grāmatas-uzvarētājas ir:

5+ grupa

• 1.vieta ar 2553 balsīm: Einata Carfati “Kaimiņi”. “Jāņa Rozes apgāds” (tulk. Māra Poļakova).
  • 2.vieta ar 1647 balsīm: Sergejs Timofejevs “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”. “Liels un mazs” (tulk. Jolanta Pētersone, ilustr. Rūta Briede)
  • 3.vieta ar 1339 balsīm: Jūdita Kopena, Marja Meijere “Grāmata Benijam”. “Latvijas Mediji” (tulk. Laura Romanovska)

9+ grupa

• 1.vieta ar 1105 balsīm: Klauss Hāgerups “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”. “Zvaigzne ABC” (tulk. Marta Roķe)
  • 2.vieta ar 1029 balsīm: Agnese Vanaga “Plastmasas huligāni”. “Jāņa Rozes apgāds” (ilustr. Līva Ozola)
  • 3.vieta ar 614 balsīm: Mihaels de Koks “Rozija un Musa, meitene un zēns”. “Pētergailis” (tulk. Inese Paklone)

11+ grupa

• 1.vieta ar 442 balsīm: Māris Rungulis “Trīs nāves Mārtiņdienā”. “Liels un mazs” (ilustr. Kristians Brekte)
  • 2.vieta ar 407 balsīm: Sīri Petešena “Burbulis”. “Latvijas Mediji” (tulk. Māra Valpētere)
  • 3.vieta ar 351 balsi: Frīda Nilsone “Ledusjūras pirāti”. “Jāņa Rozes apgāds” (tulk. Ieva Lešinska, ilustr. Mārtiņš Zutis)

15+ grupa

• 1.vieta ar 377 balsīm: Nikola Jūna “Viss, itin viss”. “Zvaigzne ABC” (tulk. Laura Romanovska)
  • 2.vieta ar 239 balsīm: Dženifera Nivena “Mūsu spožās dienas”. “Zvaigzne ABC” (tulk. Laura Romanovska)
  • 3.vieta ar 145 balsīm: Toms Kreicbergs “Havanas kaķu karalis”. “Zvaigzne ABC” (tulk. Ieva Melgalve)

Vecāku žūrija

• 1.vieta ar 654 balsīm: Linda Malelija Hanta “Zivs kokā”. “Zvaigzne ABC” (tulk. Katrīna Tillberga)
  • 2.vieta ar 354 balsīm: Andris Akmentiņš “Skolotāji”. “Dienas Grāmata”
  • 3.vieta ar 243 balsīm: Benedikts Velss “Vientulības gals”. “Jāņa Rozes apgāds” (tulk. Inga Karlsberga)

Vairāk par žūrijas norisi, Lielajiem lasīšanas svētkiem, uzvarētājiem un apbalvošanu lasiet Latvijas Nacionālās bibliotēkas sagatavotajā informācijā.