Filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina – atmini un uzzīmē latviešu tautas pasakas!

Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina mazos lasītājus – atmini un uzzīmē latviešu tautas pasakas vai to varoņus! Izlasi zemāk aprakstītos jautājumus, pareizās atbildes uzzīmē un palūdz, lai kāds no pieaugušajiem tās nofotografē! Zīmējuma fotogrāfiju līdz 5. aprīlim sūti uz rcb.vidzeme@riga.lv. Atceries arī par iepriekšējo “Vidzemes” minikonkursu!

1. Kur dancoja muša ķēniņiene, pelīte pīkstīte, zaķītis baltļipītis, vilciņš strupausītis un pats lielais pinka?
  2. Kurš putns mācīja lapsai lidot?
  3. Trīs ceļotāji kopīgi nonāca pie upītes – viens gūlās pāri kā tilts, otrs gāja pāri, bet pārdedzināja pirmo, un abi iekrita ūdenī. Trešais ceļotājs malā smējās tik ļoti, ka pārplīsa vaigs. Kas bija šie ceļotāji?
  4. Kas ripoja pa ceļu un ko ķēra saimniece, septiņi bērni, vectēvs, pīle un gailis Jēģergailis?
  5. Kuru zivi dieviņš par mēdīšanu sodīja, piešķirdams tai šķību muti?