Filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina: Atmini varoni!

Šajā savādajā laikā, kuru piedzīvojam, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka “Vidzeme” īpaši vēršas pie mazajiem lasītājiem un viņu vecākiem, aicinot uzspēlēt spēli – “Atmini varoni!”.

Spēles noteikumi ir pavisam vienkārši – rūpīgi izlasi publicēto aprakstu un izdomā, kurš pasaku vai bērnu grāmatu varonis tam atbilst! Atbildes numurē tāpat kā jautājumus un sūti uz e-pastu rcb.vidzeme@riga.lv līdz 2020. gada 31. martam! Ja nevari atminēt visus – nekas, punkti tiks piešķirti par katru pareizi atbildētu jautājumu un summēti.

Pareizās atbildes līdz ar konkursa rezultātiem publicēsim aprīļa sākumā, bet, vasarai sākoties, trim veiksmīgākajiem lasītājiem, kas piedalīsies visos konkursos, sarūpēsim arī kādu balviņu. Nākamais minikonkurss sekos jau pēc divām dienām, bet trešais – nākamnedēļ!

1. Puisēns, kas, sekojot maldugunīm, devās pasaulē laimi meklēt, līdz atskārta, ka laime atrodama tur, kur ir mājas.
  2. Meitene, kas uzauga laupītāju ģimenē, mežā, un lika visiem pieaugušajiem pārvērtēt dzimtu attiecības.
  3. Ļoti neatkarīgs dzīvnieciņš ar stabuli un lielu cepuri, kurš ziemas nekad nepavadīja ar draugiem, bet atgriezās līdz ar pavasari.
  4. Puisēns, kuram no melošanas auga garāks deguns.
  5. Drosmīgs un attapīgs knauķis, kas ienesa nemieru Ziedu pilsētā un devās ceļojumā uz mēnesi.
  6. Meitene, kurai garšoja siermaizes un kura apgalvoja, ka viņas tēvs ir nēģeru karalis.
  7. Vīrs labākajos gados, kas gribēja septiņas tortes un vienu svecīti.
  8. Suns, kurš sapnī kļuva par karali uz Mēness.
  9. Nabadzīgs zēns, kuram vienaudži tik ļoti darīja pāri, ka galu galā viņš, neviena nepieņemts, nosala kupenā.
  10. Kaķēns, kurš meklēja draugu.
  11. Grāfs, kurš dzīvoja grāmatplauktā un reiz drusku appelēja.
  12. Zinātkāra suņu meitene, kuras tētis ir visveiksmīgākais izgudrotājs ciemā.
  13. Brīnumskaista princese, kuras liktenis izrādījās atkarīgs no ābola.
  14. Lelle, kurai no pārsteiguma mēdza pārplīst izšūtās uzacis.
  15. Kuģis, ar kuru kāda kapteiņa bērni devās meklēt savu tēvu.
  16. Meitene, kura izglāba savu ģimeni nerunājot un pinot nātru kreklus.
  17. Lācis, kurš iesprūda šaurā bezizejā.
  18. Sērīgs un sentimentāls radījums, kurš rakstīja sev vēstules.
  19. Varen izklaidīgs ģeogrāfs, kurš sajauca gan valodas, gan kuģa maršrutus.
  20. Kurš varēja iznīcināt varenu burvi peles izskatā, lai padarītu turīgu trešo dzirnavnieka dēlu?