Iepazīsti bibliotēkas Lapsiņas portretus!

RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina aplūkot bērnu zīmējumus –  ar KTMC “Mazā ģilde” (vadītāja Kristīne Otersone) mazo mākslinieku gādību Bērnu nodaļā aplūkojama izstāde “Lapsiņa – bērnu grāmatu draugs”.

No latviešu pasakām esam smēlušies uzskatu, ka lapsa ir viltīgs dzīvnieks, kas visādi āzē gan cilvēkus, gan zvērus – apmāna lāci, vilku, dzērvi. Taču nevar noliegt, ka tieši tālab pasakās lapsa parādās kā ārkārtīgi gudrs dzīvnieks, nereti arī – kā cilvēka palīgs. Turklāt liecības par lapsas īpašo saistību ar grāmatām varam viegli atrast arī mūsu senākajā folkloras mantojuma daļā – tautasdziesmās.

I es biju muižnieciņš,
Man bij seši darbenieki;
Sunīts mans govju gans,
Vilciņš ādu ģērmanīts,
Zaķīts mans skrīverīts,
Lapsa lasa grāmatiņas,
Gailīts mans staļļa puisis,
Vistiņ dārza potētāja.

(2667-5)

Savukārt ar filiālbibliotēku “Vidzeme” bibliotēkas Lapsiņa saistīta jau kopš 2008. gada – lapsiņa Bella mazos lasītājus sveic dažādos pasākumos un labprāt darbojas kopā ar viņiem.