Žū-žū. Miega pelēns

Aizkavējies bloga ieraksts, kuru nevar nepublicēt vai noteikti jāizlasa! 🙂

8. janvārī Saulaino dienu bibliotēkā ciemojās Līga Rozentāle, bērnu grāmatas “Žū -žū. Miega pelēns” autore. Līga mūs priecēja ar atraktīvu tērpu un grāmatas fragmentu priekšlasījumu.

“- Man tev kas jāparāda,- viņa drebošā balsī sacīja un pacēla priekšķepu, atklājot skatienam mazu, pūkainu kamoliņu. Tas nebija rozā kā citi pelēni, bet gan melns. Kā oglīte. Tas nebija arī kails kā pārējie pelēni. Mīksti, kupli matiņi klāja tikko dzimušā pelēna ķermenīti, un astes galiņš… ak, astes galā mirdzēja zelta pušķītis!

-Tāds viņš piedzima, – peļu māte lēni sacīja, raugoties pārsteigtajā peļu papā.

Pēc brīža paps pienāca klāt un noglaudīja melnā pelēna galviņu.

-Citāds. Bet mūsējais,- viņš cieši nosacīja.”

Pasaka par mīlošu peļu ģimeni, kurā piedzimst savāds pelēns – kā pūkains kamoliņš, melns kā oglīte, mīkstām, zefīrbaltām ķepiņām bez nadziņiem un zelta pušķīti astes galā. Katram pelēnam vecāki deva vārdu, bet mazais melnais pelēns savu vārdu nosapņoja “-Es gribu būt Žū – žū!” Peļu vārdi atklāj viņu talantu un spēku, bet par to, kas bija mazā Žū-žū talants uzzināsi izlasot pasaku.

Līga aicināja dalīties savā pieredzē par miega rituāliem un padomāt par peļu īpašajām spējām, sadzirdēt katru troksnīti un orientēties tumšā telpā ar taustes palīdzību. Visi kopā izspēlējām spēli “Klusie telefoni”, izmantojot vārdus, kas asociājas ar pelēm. Izmantojot tausti mēģinājām noteikt priekšmetus, ko Līga iedeva īpaši šim nolūkam gatavotā kastē. Tas bija aizraujoši!

Katram pasākuma dalībniekam, bija iespēja izgatavot savu miega otiņu un šai aktivitātei bija liela piekrišana! Otiņas tika izgatavotas gan sev, gan māsām un brāļiem. Vai zini, ko ar to var iesākt? Ja vakarā nenāk miegs, pamēģini uzzīmēt savu sejiņu – lūk, kur ir pierīte, vaidziņi, deguntiņš, te actiņas un skropstiņas…

Aicinu Tevi nākt uz bibliotēku un izvēlēties Līgas Rozentāles grāmatiņu “Žū- žū. Miega pelēns”.

Un kāds ir Tavs talants? Kas Tev padodas vislabāk?

Sirsnīgs paldies Līgai Rozentālei par interesanto pasaku un māksliniecei Agijai Stakai par brīnišķīgajām ilustrācijām!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *