GARĀ PUPA

Sveiki, sveiki visi pūčulēni! Liels prieks atkal ar jums sazināties! Mums ir ļoti jauka ziņa visiem tiem, kuri mēģina rakstīt pasakas, stāstus, dzeju un tādu censoņu starp pūčulēniem nav mazums. Jau stāstījām par mūsu draugiem Rīgas pilsētas sākumskolas audzēkņiem, kuri savus darbiņus ir apkopojuši jau divās grāmatiņās. Pūcīte – Gudrīte aicina piedalīties biedrības “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes izsludinātajā dzejoļu konkursā, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5-15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā “Garā pupa 2020”, kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Dzejoļi jāiesūta elektroniski līdz 20.maijam uz e-pasta adresi: garapupa2020@gmail.com ar norādi “Garās pupas konkursam”. E-pastā obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, skola un klase, kā arī kontaktinformācija: e-pasta adrese un telefona numurs.

Ar lielu prieku vēlos pastāstīt par mūsu bibliotēkas lasītāju Amandu, kura nenobijās un piedalījās grāmatiņas “Samīļo savu valodiņu” tapšanā, iesūtot savu dzejolīti. Tāds nosaukums dots grāmatai, kurā apkopoti dzejoļi, ko sacerējuši  Latvijā un ārzemēs – Zviedrijā, Norvēģijā un Spānijā dzīvojošie latviešu bērni.

Lūk – Amandas dzejolītis!

Klases tracis

Skolotāja iepleš acis,

Klasē sācies milzīgs tracis.

Jānis mājasdarbu neizpildīja,

Pēteris grāmatu nepaņēma.

Anna stundā ēd,

Ilze stundu kavē.

Reinis un Marks skraida pa klasi

Ieva viņiem uzbļauj asi!

Klasē jandāliņš nu liels

Pašiem smiekli ļoti daudz.

Skolotāja nelaimīga

Ka mēs tādi palaidnīgi.

Varbūt arī tavs dzejolītis  septembrī Dzejas dienu pasākumos bibliotēkā iepriecinās Pūcīti – Gudrīti un visus viņas draugus.

Lai veicas!