Pavasara lietutiņš

“Pavasara lietutiņš, lietutiņš!…

Klau, pie loga čalo viņš…!”

Tā savā dzejolītī par pirmo pavasara lietu raksta autors Kārlis Ieviņš. Pūcīte – Gudrīte ar saviem draugiem vēro, kā jautrais pavasara vējš sakārto lietus mākoņus skaistos vālos un liek lietus lāsēm straujām tērcītēm sniegt valgmi pirmajām vijolītēm, pirmajām pienenēm, pirmajām plaukstošajām koku un krūmu lapiņām. Tā kā Pūcīte – Gudrīte arī stingri ievēro –“ Paliec mājās” un nevar būt kopā ar saviem lasītājiem, viņa grib apmierināt savu zinātkāri un noskaidrot, kā savu laiku mājās pavada viņas draugi – čaklie lasītāji, it īpaši, ja aiz loga līst?

Pūcīte – Gudrīte ar saviem bibliotēkas rotaļu draugiem lasa Pšemislava Vehteroviča  grāmatu, ar kuras palīdzību ļoti grib uzzināt – kas tad bija pirmā – “Ola vai vista?”

Gatavojoties Lielajai dienai, lielisks palīgs bija Ineses Paklones  grāmatiņa “Cīņas olu Lieldienas”. Kas to būtu domājis, ka olas var būt ar spalvām, kā indiāņiem, tās var būt domātas cīņām saulē un cīņām tumsā un izrādās, ka oliņām ir ļoti bail no šīm cīņām.  Viņas nemaz negrib, ka tiek sistas! Varbūt labāk, lai ir Lieldienu olu miers!

Kā Jums liekās?

Aiz bibliotēkas loga skan pirmo pavasara putnu skanīgās balsis un Pūcīte ar draugiem var stundām ilgi klausīties brīnišķīgus koncertus. Kad iestājas vakara krēsla un putni dodas pie miera, notiek mīklu minēšana –

Ne koks, ne cilvēks, tomēr lapu un prāta netrūkst!

Kas runā bez mēles?

Uzliek uz galda – balta,

Nokrīt zemē – dzeltena!

Dienā – neredz, naktī – redz!

Baltslauksmelnasgovis!

Apaļamuciņanevienasstīpiņas!

Bet varbūt jūs paši rakstāt dzejoļus vai pasakas, kā to dara Pūcītes draugi no Rīgas pilsētas sākumskolas?

Pastāstiet Pūcītei par saviem Lieldienu piedzīvojumiem, kā esat apguvuši skolas mācības attālināti, palīdziet rast mīklām atminējumus un atsūtiet to visu uz bibliotēku. Bibliotekāres ar lielu prieku nodos jūsu vēstījumus Pūcītei – Gudrītei, kura noteikti būs sagatavojusi pārsteiguma balviņas visiem, kuri atsauksies!

Darbiņus sūtiet uz adresi: rcb.puce@riga.lv