Rotaļu lācēnu medības

Aicinām vecākus ar bērniem, ieturot divu metru distanci no apkārtējiem, doties āra pastaigās jeb “rotaļu lāču medībās”.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkas un nu jau daudzu māju logos pamanīti dažādi lāči, lāčuki un citi rotaļu dzīvnieki. Arī Čiekurkalns ir pievienojies pasaules aktuālajām vēsmām, un pēc Čiekurkalna filiālbibliotēkas vadītājas Aijas Namavīras iniciatīvas, arvien vairāk māju logos parādās rotaļu lāči.

Stāsta kāda Čiekurkalna mamma ar meitu: „Vakar devāmies pastaigā pa mūsu apkaimes ieliņām un vērojām logus – vienā skaisti augi, citos kaķi guļ un spriedām, ka šeit noteikti dzīvo augu un kaķu mīļi. Šorīt pastaiga izvērtās par pozitīvu un aizraujošu gājienu – lāču medībām”.

Aicinām ikvienu iedzīvotāju savā logā izlikt kādu rotaļu lāci, lai apkaimes bērni vecāku pavadībā, vēlētos doties pastaigās, izkustētos un gūtu prieku, neskatoties uz to, ka rotaļu laukumi ir slēgti.

Konteksts: līdz ar Covid-19 pandēmijas apmēru pieaugumu, cilvēki visā pasaulē uzsākuši pozitīvu akciju – savu mājokļu logos izvieto rotaļu lācēnus, lai iepriecinātu bērnus. Akcija nodēvēta par “rotaļu lācīšu medībām” jeb #teddybearhunt un to iedvesmojusi britu rakstnieka Maikla Rozena grāmata “Mēs dodamies lācēna medībās”.