Cilvēks zirgā

Katru gadu 24.jūlijā, Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, tiek godināti labāko bērnu literatūras darbu autori. Dzejnieka, dabas pētnieka un publicista Jāņa Baltvilka balva ir augstākā atzinība bērnu literatūras jomā Latvijā – rakstniekiem, dzejniekiem, tulkotājiem un māksliniekiem. Pūcīte-Gudrīte sveic visus šī gada laureātus!

Arī mūsu čaklie lasītāji bieži izvēlas Jāņa Baltvilka grāmatiņas. Īpašu uzmanību jāpievērš  grāmatiņai “Cilvēks Zirgā”. Tā  ir rakstnieka pēdējā paša sakārtotā grāmata. Mākslinieks Guntars Sietiņš attēlojis Jāni Baltvilku uz zirga, it kā paredzēdams, ka šis attēls palīdzēs uz mūžiem saglabāt rakstnieka mīlestības pilno dvēseli pret dzīvo dabu un tās iemītniekiem.

Ciemojoties pie lauku radiem, daudzi no jums ir redzējuši modernu tehniku, ar kuras palīdzību tiek veikti neskaitāmi darbi, bet vislielāko sajūsmu noteikti ir piedzīvojuši tie bērni, kuriem ir bijusi iespēja iepazīt cēlo un gudro dzīvnieku – zirgu!  Diemžēl, tāda iespēja ir tikai nedaudziem. Pūcīte-Gudrīte steidz nomierināt – jāatnāk tikai uz bibliotēku un jāizvēlas grāmatiņas par šiem lielajiem skaistuļiem.

Tiekamies!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *