Labo darbu sarakstiņš augustam

RCB Bērnu literatūras nodaļa (Brīvības iela 49/53) saviem lasītājiem ir izstrādājusi jau trešo „Labo darbu sarakstiņu”, kur apkopotas bērniem draudzīgas un, mūsuprāt, interesantas vasaras nodarbes. Aicinām Tevi izbaudīt vasaru noslēdzošo mēnesi ar jautrām un jēgpilnām aktivitātēm, lai rudens mācību periodā varētu brīvlaiku atcerēties ar smaidu uz lūpām 
Lūk, sarakstiņš augustam:
1.Atmiņas veido mūsu personību, taču tās reizēm ir tik trauslas un gaistošas. Vai atceries par ko domāji pirms pieciem gadiem, kas vēlējies kļūt, kas vislabāk garšoja, kura bija tā laika Tava mīļākā dziesma, iecienītākais našķis, tuvākais draugs? Izveido savu laika kapsulu – piefiksē šā brīža emocijas, domas, sapņus, laika liecības. Noglabā to drošā, zināmā vietā un nospraud mērķi – pēc cik gadiem šo laika kapsulu atkal atvērsi un iepazīsi savu pagātnes es!
2. Jau vairāku gadu garumā 8.augustā tiek svinēta Pasaules kaķu diena. Vai esi lasījis grāmatu, kur galvenais varonis ir kaķis? Plašajā grāmatu klāstā Tev palīdzēs noorientēties mūsu informatīvais elektroniskais katalogs: https://katalogs.rcb.lv.
3. Uzzīmē savu mīļāko grāmatas varoni.
4. Vai zini kura bija Tavas mammas, tēta, omes vai vectētiņa mīļākā bērnības grāmata? Palūdz, lai kāds no Tev tuvajiem cilvēkiem par to pastāsta. Iespējams, tā vēl aizvien ir pieejama bibliotēkas lasītājiem un arī Tu to vari izlasīt?!
5. Rīgas svētki šogad tiks svinēti no 14. – 16.augustam. Saposies par godu Latvijas galvaspilsētas dzimšanas dienai, iepazīsties ar pasākuma programmu un dodies ar ģimeni vai draugiem uz kādu no sev tīkamajām aktivitātēm.
6. Starp aktīvajām vasaras izklaidēm ieplāno kādu mierpilnu dienu, lai ar ģimeni uzspēlētu galda spēli vai saliktu puzli. Starp citu, arī bibliotēkā ir pieejamas galda spēles un puzles līdzņemšanai.
7. Ik gadu 19.augustā daudzviet svin Pasaules fotogrāfijas dienu. Šajā dienā tiek godināta fotogrāfija, jo tā palīdz mums atcerēties dažādus būtiskus dzīves notikumus un notvert ikdienas mirkļus. Tādēļ pārlūko savus digitālo fotogrāfiju krājumus un ar vecāku palīdzību pārvērt kādu no tām taustāmā veidā. Varbūt ir laiks pat ķerties pie pamatīgāka darba un izveidot foto kolāžu jeb jaunu foto albūmu.
Pildi mūsu uzdevumus, nāc uz bibliotēku un pastāsti mums par paveikto! Lai veicas!