Ko lasa Māra un Megija?!

Šovasar Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā darbojās praktikante Māra, kas vienlaikus ir gan studente bibliotēku nozarē, gan mamma 4 gadus vecajai meitiņai Megijai. Abas divas ir kaislīgas grāmatu lasītājas, tādēļ grāmatu paņemšana rokās un pārlapošana ir abu ikdienas neatņemama sastāvdaļa.
Mārai visbiežāk roka sniedzas pēc sieviešu romāniem un detektīvromāniem. Sieviešu romāni tiek lasīti brīžos, kad gribas atpūsties, atslēgties no ikdienas dunas un aktivitātēm. Savukārt detektīvromāni ņem virsroku brīžos, kad gribas izjust spriedzi, kāpināt emocijas, rosināt domas.
Megijai pašreiz ir tik plašs skatījums uz dzīvi, ka patīk teju viss, galvenais, lai ir interesants sižets vai krāšņas ilustrācijas. Nereti priekšroka tiek dota tām grāmatām, kur atainoti arī multiplikācijās redzētie varoņi.
Pateicoties aktīvajai lasīšanai, grāmatas raiti mijas viena pēc otras, taču dažas no tām dažādu apsvērumu dēļ atmiņā ir aizķērušās uz ilgāku palikšanu. Tādēļ gan mamma, gan meita ir izveidojušas savu šīs vasaras tīkamāko izlasīto grāmatu TOP 5. Megija radošo jūtu uzplūdā papildināja savu grāmatu izlasi ar trīs atbilstošiem zīmējumiem.
Varbūt kāda no grāmatām liksies interesanta arī Rīgas Centrālās bibliotēkas lasītājiem!

Māras 2020.gada TOP 5 izvēle:
1) Lelde Kovaļova “Bezvēsts pazudušās”.
2) Monika Zīle “Svešu tēvu grēki”.
3) Hetere Morisa “Aušvicas tetovētājs”.
4) Inguna Dimante “Nāve Kraukļu ciemā”.
5) Jana Egle “Svešie jeb Miļeņkij ti moi”.

Megijas 2020.gada TOP 5 izvēle:
1) Jakobs Martins Strids “Neticams stāsts par milzu bumbieri”.
2) Majda Korena “Uzvāri man pasaciņu!”.
3) Antuans de Sent-Ekziperī “Mazais princis”.
4) Lina Žutaute “Kika Mika un sapņu dzimšanas diena”.
5) Peppa Pig, “Pepas pirmās brilles”.

Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas piedāvāto literatūras klāstu varat iepazīties elektroniskajā katalogā: https://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/home.aspx