…un bibliotēkā nenodotā grāmata

Reģistrējoties bibliotēkā ikviens lasītājs iepazīstas ar bibliotēkas lietošanas noteikumiem un apņemas tos ievērot. Jāuzslavē daudzi, jo daudzi lasītāji, kuri tos ievēro! Viņi lasa grāmatas un tās laikā nodod tīras un kārtīgas. Bet dzīvē gadās dažādi…

Šodien vēlos ar Tevi pārrunāt situācijas, kad gadījusies kāda ķibele – bibliotēkas grāmata pazaudēta, to apgrauzis suņuks vai tā netīšam aplieta ar dzērienu 🙁

Ko darīt? Tev ir kauns par notikušo un negribas par to runāt? Tu baidies iet uz bibliotēku, jo nezini, kādas būs sekas?

Vēlos Tevi iedrošināt un aicināt doties uz bibliotēku, lai izstāstītu notikušo bibliotekārei. Viņa noteikti novērtēs Tavu drosmi risināt problēmas un jūs kopā vienosieties, kā rīkoties.

Kādi iespējamie risinājumi Tev nāk prātā?

Bibliotekāre Tev ieteiks nopirkt jaunu grāmatu un atnest to nozaudētās vietā. Ja grāmatu vairs nevar iegādāties, viņa Tev ieteiks sagādāt citu grāmatu.

Risinājums noteikti atradīsies un kļūme būs novērsta, Tu varēsi turpināt lasīt bibliotēkas grāmatas!

Par šo tēmu iesaku, Tev izlasīt Roba Skotona grāmatu “Runcis Puncis un bibliotēkā nenodotā grāmata” un noskatīties animācijas filmiņu par bruņurupucēnu Franklinu. Uzzināsi par viņu ķibelēm un to, kādi bija to risinājumi, domāju, ka tas Tevi iedrošinās!

Tiekamies bibliotēkā! 🙂

#LibdayLV_2020