Dzejnieks un smaržas “Saulaino dienu bibliotēkā”

Oktobrī “Saulaino dienu bibliotēkā” apskatāma mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas personālizstāde “Dzejnieks un smaržas”, tajā vari aplūkot grāmatas ilustrācijas, komiksus un citus darbus. Lote Vilma aicina pievērst uzmanību ožai, vērot un pamanīt, kā smaržo dažādas lietas un vietas. Izstādē māksliniece iekārtojusi zīmēšanas laukumu arī Tev! Nonākot Bērnu slimnīcā, ienāc Saulaino dienu bibliotēkā un uzzīmē to, kas smaržo. Lote Vilma uzzīmēja puķes, sēni, suni, rudens lietu, mākoņus un upi. Kādas smaržas Tu sajuti slimnīcā? Kāda ir rudens smarža?

Lote Vilma Vītiņa sarakstījusi un ilustrējusi grāmatu bērniem “Dzejnieks un smarža”, tā iekļauta “Bērnu žūrijas 2020” grāmatu kolekcijā. Lasot grāmatu, iepazīsies ar Mazo dzejnieku, kuram nebija iedvesmas un smarža bija tā, kas izvilināja dzejnieku ārā no mājas un viņš rakstīja dzejoļus par lietainu dienu, domīgu meiteni, juceklīgu pilsētu, ziediem, mammas halātu, suni…

“Dzejnieks rakstīja par to, kā smaržo oktobris, slinkums, vectētiņš, sals… līdz viņam izbeidzās papīrs, un sāka smaržot pēc grāmatas.”

Māksliniece par šo grāmatu šovasar saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu nominācijā ilustrācija!

Grāmatu “Dzejnieks un smarža” meklē Rīgas Centrālajā bibliotēkā, tās filiālbibliotēkās un “Saulaino dienu bibliotēkā” Bērnu slimnīcā. “Dzejnieks un smarža” ir grāmata ar smaržīgu odziņu, atrodi to!

https://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/book.aspx?id=218357&ident=1207443#copies

Aplūko Lotes Vilmas zīmēto šķiramo grāmatiņu, kurā zīmējums “atdzīvojas” un kļūst kustīgs:

Ja vēlies apskatīt Lotes Vilmas Vītiņas radošos darbus, apmeklē: https://lotevilma.com/

Izstāde apskatāma līdz 30. oktobrim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.