Izzini Latviju attēlos

Jau pienācis novembris un tas mums visiem saistās ar Latvijas svētkiem, ar mūsu mīļo zemi, tās skaistajām un neparastajām vietām.

Noteikti jau daudz ko par to esat uzzinājuši – gan no grāmatām, gan citu redzētā un dzirdētā, gan arī no savas pieredzes. Tāpēc aicinām doties virtuāli izzinošā attēlu ekskursijā, kur jums būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas. Varat iesaistīties paši, ņemt talkā vecākus, brāļus, māsas vai pat omīti un opīti. Kopā minēt vienmēr ir jautrāk, aizraujošāk un  interesantāk. 🙂 Atcerieties un pārrunājiet, kur būts jau līdz šim!

Varbūt daudzas atbildes ir uzreiz zināmas, bet kādam sniegtā informācija būs kas jauns un nedzirdēts. Ja esat spēlējuši spēli „Uzmini nu”, „VIP” vai „Prāta banka”, tad arī šī jums patiks. Tajā varēsiet virtuāli apskatīt Latviju raksturojošas vietas un objektus, kā arī uzzināt daudz jaunus, vēl nezināmus faktus.

P.S. Slaidrādē izmantotā literatūra pieejama bibliotēkā. Ar sarakstu varat iepazīties un arī atbildes atrast „ekskursijas” pirmajā slaidā.

Slaidrādi sagatavoja RCB Šampētera filiālbibliotēkas galvenā bibliotekāre Antra Liepa.

Izmantotās literatūras saraksts

Andersone, Gita.  Bērniem par kartēm  – Rīga : Zvaigzne ABC, 2001. – 27, [1] lpp.

Eniņš, Guntis.  Alas Latvijā : enciklopēdija par tukšumiem Latvijas pazemē, par alu unikālo un noslēpumaino pasauli  – Rīga : Zvaigzne ABC, [2004]. – 76 lpp.

Markota, Dace.  Mana pirmā enciklopēdija. Latvija – Rīga : Zvaigzne ABC, 2018. – 119 lpp.

Paiders, Juris.  Senlatviešu rakstības noslēpumi : enciklopēdija par latviešu rakstības attīstības vēsturi un tās neatminētajām mīklām  – Rīga : Zvaigzne ABC, 2003. – 80 lpp.

Rudovics, Andris.  Latvijas ģeogrāfija : enciklopēdija par Latvijas dabu, cilvēkiem un saimniecību – Rīga : Zvaigzne ABC, [2003] – Rādītājs: 68.lpp.

Sēja, Gundega.  Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties : saistoši stāstiņi, interesanti fakti par Latviju un jautra spēle – Rīga : Zvaigne ABC, 2013. – 170, [5] lpp

Sēja, Gundega.  Mana Latvija : enciklopēdija – Rīga : Zvaigzne ABC, 2007. – 128 lpp.

Zarāns, Alberts.  Pilis un muižas – Rīga : Zvaigzne ABC, [2007]. – 72 lpp.

Iepazīsti Eiropu! : neklātienes ceļojums pa Eiropu-kartes, fotogrāfijas, karogi, saistoši un nozīmīgi fakti – Rīga : Egmont Latvija, [2008]. – 139 lpp.

Latvija : mazā ģeogrāfijas enciklopēdija  – Rīga : Zvaigzne ABC, 2018. – 76 lpp.

Latvija. Daba, tauta, kultūra : latviski / Astlandia ; Grenader, 2006. – 63, [1] lpp.

Latvijas nacionālie parki un rezervāti : enciklopēdija par teritorijām, kas raksturo Latvijas dabas daudzveidību – Rīga : Zvaigzne ABC, [2005] 72.lpp.