Par Papu TRU un trušu īpašo dzīvi

Sveiciens Bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekiem no RCB Imantas filiālbibliotēkas!

Tie, kas jau izlasījuši latviešu autora Dzintara Tilaka grāmatu “Papus TRU” (vecuma grupā 9+), noteikti piekritīs, ka tā ir neparasta un interesanta.

Trusi bērnu grāmatās var sastapt diezgan bieži, tomēr šis ir patiesos notikumos balstīts stāsts par īstu trusi. Autors to uzzinājis no kādas sievietes Ukrainā, kura savus vērojumus bija publicējusi.

Dz.Tilaks grāmatiņā dalās arī savās zināšanās par trušiem, piemēram, kāda pārtika tiem ir veselīga un ko tie nedrīkst ēst, lai nesabojātu vēderu. Šiem grauzējiem ir kaitīga arī slapja vai iepelējusi zāle. Vairākas skaistas puķītes trušiem pat ir indīgas.

Trusim nemitīgi jāgrauž kas ciets, lai deldētu zobus. Tā arī grāmatiņas varonis, ziņkārīgais TRU, pārgrauž būrīša dēli un tiek brīvībā. Tad arī sākas īsta dēka… Interesantākais, ka trusis savā izraktajā aliņā ievelk pamestus kucēnus un rūpējas par tiem. Viņš no parasta TRU kļūst par   Papu TRU. Grāmata jāizlasa, lai to visu uzzinātu!

Dz.Tilaks aicina internetā atrast trušu balss (pīkstienu, svilpienu) ierakstu, meklējot “rabbit voice”, to tu varu paklausīties šeit.

Aizraujoši ir vērot, kā trusis rok alu. Arī šādi ieraksti pieejami You Tube, skaties šeit.

Aicinām atcerēties arī citas grāmatas, kurās darbojas kāds slavens trusis.

Pievienotajos attēlos Tu atradīsi trīs.  Vai vari nosaukt vēl kādas?

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.