Roberta dāvana “Saulaino dienu bibliotēkai”

Man ir stāsts, kuru vēlos jums izstāstīt. Šonedēļ es piedzīvoju brīnišķīgu mirkli, kas rosināja pārdomas par cilvēka prasmi novērtēt dzīves sniegtās iespējas, prasmi darīt labus darbus un pamanīt sev blakus lieliskus cilvēkus.

Robertam Aseriņam ir 17 gadi, 2016. gadā viņam veica smadzeņu audzēja operāciju un tai sekoja 4 gadus ilgs atveseļošanās periods Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Mēs iepazināmies hematoonkoloģijas nodaļā, kad es dodoties ar mobilās bibliotēkas grāmatu ratiem, devos pie slimnīcas pacientiem, lai piedāvātu lasīt grāmatas. Tobrīd Roberta  vēlme lasīt bija mainīga, atkarībā no pašsajūtas, bet mums vienmēr bija sirsnīgas sarunas, kas dienu darīja vērtīgu. Zēns ir veiksmīgi izārstējies un izbauda, kā viņš pats saka, savu otro dzīvi, novērtējot visu, ko tā sniedz. Šonedēļ 23. novembrī Roberts ieradās “Saulaino dienu bibliotēkā” ar dāvanu – grāmatu Linda Mateša “Rukšons Parīzē”. Grāmatas autores honorārs no katras pārdotās grāmatas tiek ziedots smadzeņu audzēju pacientu atbalstam, un šoreiz ziedojumu saņēma Roberts. Zēnam radās doma, nopirkt šīs grāmatas trīs eksemplārus un dāvināt “Saulaino dienu bibliotēkai”, pateicībā par saņemto iespēju lasīt slimnīcas palātā bibliotēkas grāmatas. Katrā grāmatā Roberts ierakstījis veltījumu lasītājam, kas rosina domāt par labo. Visām trim grāmatām atradīsies vieta grāmatu plauktā. Viena no tām tiks iekļauta kā dāvinājums bibliotēkas krājumā, otra tiks nogādātā Bērnu slimnīcas hematoonkoloģijas nodaļas rotaļu istabas grāmatplauktā, un trešā būs atrodama Bērnu slimnīcas “Spēļu namiņā” vakara stundās, kad bibliotēka ir slēgta. Esmu pārliecināta, ka grāmatas tiks daudzkārt lasītas, jo Roberta un mana pieredze liecina, ka slimnīcā laiks rit pavisam citādi nekā ārpus tās. Dienas var kļūt bezgala garas un tad grāmata, kura “aizved” lasītāju ceļojumā uz Parīzi ir tieši laikā.

Sirsnīgs paldies, Robert, par vērtīgo dāvanu un labajiem vārdiem, kurus man teici pasniedzot grāmatas! Ar šo žestu Tu apliecini, cik vērtīga ir bibliotēkas grāmata Bērnu slimnīcā. Vēlu Tev veselību un izdošanos visā, ko esi iecerējis!

Ilze

“Saulaino dienu bibliotēkas” bibliotekāre

Ja vēlies uzzināt ko vairāk par Robertu, iesaku izlasīt Lauras Ikaunieces interviju “Mana otrā dzīve ir iespējām bagātāka” žurnālā “Veselība” šī gada oktobra numurā.

Roberts ir basketbola fans un darbojas kā korespondents LJBL (Latvijas Jaunatnes basketbola līga), ieskaties viņa reportāžās: https://basket.lv/ljbl/u13-finalturnirs-jo-stipraki-pretinieki-jo-saliedetaki-mes-esam

Ja vēlies ceļot, neizejot no istabas, iesaku izvēlēties grāmatu – ceļvedis bērniem Linda Mateša “Rukšons Parīzē”. Tu kopā ar Rukšonu no Šņukurienes varēsi doties uz Franciju, kur iepazīsies ar jauniem draugiem Amēliju un Leo, un iepazīsi Parīzes ievērojamākās vietas vai kā grāmatā teikts “dimantus”.

Ja esi jau bijis Parīzē, mēģini atbildēt uz jautājumiem:

  • Kas ir Monmartra?
  • Kas ir Luvra?
  • Kurā gadā sāka celt Parīzes Dievmātes katedrāli?
  • Kurā gadā atklāts Eifeļa tornis un cik tas sver?
  • Ko dēvē par Elizejas laukiem?

Atbildes vari atrast L. Matešas grāmatā “Rukšons Parīzē” 🙂

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.