Vēl kāds Ziemeļvalstu stāsts

Sveiks, čaklais lasītāj!

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros, Zviedrijas un Somijas autoru grāmatu tēli arī ir sadraudzējušies kopīgā stāstā.

Stāsts “Piec Ait Kalns aicina” ir par vēlēšanos doties piedzīvojumā. Lasam kopā!

Piec Ait Kalns ir slepena vieta Somijā. Tur dzīvo izbēgušie grāmatu tēli, tie kuri alka piedzīvojumus ne tikai grāmatu lapās, bet arī ārpus tās.

Izbēgušie grāmatu tēli tika meklēti izmantojot speciāli radītu programmu “Kepler62”. Virtuālie asistenti Sīri un trīs Otto, apstaigāja internetu, meklējot jaunākās norādes un neparastas aktivitātes. Biroja darbiniece Emma Glorija, visu atrasto informāciju apkopoja īpašā grāmatā. Bija jāizstrādā plāns grāmatu tēlu nokļūšanai atpakaļ grāmatās. Emma Glorija un sarkanā ilgu grāmata allaž bija vienā telpā, allaž plānoja.

Palaidņi Ella un Pauls bija pirmie, kuri piedzīvojumus sāka meklēt ārpus grāmatām. Piedzīvojumiem pievienojās arī Risto Reperis ar savām māsām Salmenīte un Čībiņa. Bet Muris un Vufs solīja viņus nosūdzēt, turklāt Ziemassvētku vecītis būšot ļoti saskumis par viņu nedarbiem. Tatu un Patu gan aizstāvēja draugus un dodoties tiem līdz, nosolījās sagādāt 12 dāvanas Ziemassvētku vecītim. Katra dāvana par vienu izdarīto nedarbu. Tad nu grāmatu tēli devās ceļā, lai piepildītu savas vēlmes un realizētu plānu piedzīvot īpašus piedzīvojumus.

Muris un Vufs nosūtīja anonīmu komentāru “Kepler 62” programmā.

Programmā gadījās neparedzēts šķērslis un komentārs, kā ziņojums nonāca populārā Zviedrijas interneta vietnē Diktators. Nindzja Timijs, pirmais ieraudzījis ziņojumu, to izplatīja tālāk aiconot visiem pievienoties. Baidoties no ziņojuma lavīnas efekta, Lases un Majas detektīvaģentūra detektīves Nellijas Rapas personā sazinājās ar Emmu Gloriju, lai piedāvātu kopīgi risināt radušos situāciju.

Viņi grāmatu tēlu atrašanu izveidoja specgrupu Loranga un operāciju “Hesterhillas noslēpums”, lai izmeklēšana notiktu inkognito.

Tai laikā Nindzja Timmijs, jau paspējis apziņot draugus, aicināja doties viņam līdz. Lennenbergas Emīls, Karlsons un Pepija devās līdz. Bija jāiet cauri mežam, kur dzīvoja ūjinoši Krēslas gari un citi spoku stāsti, Maksis un auto. Īstajā vārdā Finduss. Kad Finduss bija maziņš un pazudis, viņu dzenāja Kapteiņa Pērtiķis, bet Krēslas gari viņu izglāba. Vēloties redzēt arī ko citu, viņi pievienojās piedzīvojumu meklētājiem. Dodoties ceļā viņiem pievienojās arī Mūmamma, kura nācējus bija pamanījusi uzkāpjot kopā, Juhanna un Lota. Sekojot norādēm izmantojot diktators.com viņi nonāca vietā, kur sākās Nilsa Holgersona brīnumainais ceļojums. Lai Nilsa gulbis viņus dzirdētu un spētu viņus paņemt līdzi, bija jāsvilpo. Juhanna bija vienīgā, kura to prata. Pārējie nebūdami pārliecināti, visi kopā jautāja: “Proti svilpot, Juhanna?”. Juhanna pierādīja, ka prot un svilpoja tik skaļi, ka atlidoja Nilsa uzticamais gulbis. Gulbis uzcēla visus sev uz muguras un aizveda uz Piec Ait Kalnu.

Ceļotājus tur jau gaidīja Trollītis Mumins ar savu ģimeni. Viņi bija paši labākie sapņu piepildītāji.

Grāmatu tēlu ķērāji, vēl joprojām cenšas visus noķert, bet pamazām vien visi iztrakojušies tēli tomēr atgriežas mājās, un piedzīvojumos dodas jau atkal citi, paaudžu paaudzēs 😊

 

P.S. Stāstā izmantoti grāmatu tēli un grāmatu nosaukumi. Uz tiem uzklikšķinot redzēsi grāmatu autorus un pieejamību RCB filiālbibliotekā “Pārdaugava” u.c. filiālēs.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *