Dāvanu laiks

Decembrī, svētku laikā lielu prieku sagādā dāvanu gatavošana, saiņošana, kā arī to saņemšana. Dāvanas ir tik dažādas! Tā var būt pašcepta piparkūka ar saldu cukura glazūru, savām rokām gatavota apsveikuma kartiņa, svētku koncerts un tā var būt grāmata! 🙂

Šogad Ziemassvētki pavisam citādi, ierasto koncertu vietā, kas ieskandēja un radīja svētku sajūtu “Saulaino dienu bibliotēkā” Bērnu slimnīcā, valda klusums. Bet tas nav klusums, kas ļautu domāt, ka slimnīcā šogad svētku nav. Latvijā ir daudz cilvēku, kuri ar lielu mīlestību gādājuši dāvanas Bērnu slimnīcas pacientiem un uz svētkiem katrs slimnieciņš saņēma Ziemassvētku dāvanu.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Rotaļa” audzēkņi, kopā ar savām audzinātājām, gatavojuši košas apsveikuma kartiņas, domājot par bērniem, kuriem svētku laiks jāpavada slimnīcā.

Lidija Dundure un Gita Ozola bibliotēkai dāvina Agneses Frišenbrūderes pirmo dzejoļu grāmatu “Saldumlācim lasīt tīk” ar košām Signes Ērmanes ilustrācijām. 20 grāmatiņas aizceļoja uz Hematoonkoloģijas nodaļu, kur tās, kā Ziemassvētku dāvanu, saņēma mazie lasītāji. Pārējās grāmatas kļūs par dāvanu bērniem dzimšanas dienā vai vārda dienā (ja tā jāpavada Bērnu slimnīcā) 2021. gadā.

Ziemas prieki

Visi ceļi apsniguši,

Baltā segā iegrimuši.

Ātrāk vajag laukā iet

Un pa pirmo sniegu skriet!

Ziema tāpēc mums ir dota,

Lai ir apkārt balta rota –

Baltas leduspuķes logā,

Balta sniega pika rokās.

23. decembrī “Saulaino dienu bibliotēka” saņēma Ziemassvētku dāvanu no Latvijas Republikas Saeimas, kas priecēja ar košām bilžu grāmatām mazuļiem un interesantām piedzīvojumu grāmatām un enciklopēdijām skolas vecuma bērniem. Bibliotēkas krājumu papildinās: I. Kofs “Visu dienu labiņi”, J. Vīslandere “Mūmammas un Vārnas Ziemassvētki”, L. Kukare -Aldersone “Traktoriņš brum-brumā”, “Manas jaukās rotaļlietas”, “Mani mīļie dzīvnieciņi”, K. Vordermane “Mācīšanās prasmes”, J. Hollēbens ” Foto piedzīvojumi”, K. Stuarts “Visuma valoda”, K. Stjuarts “Gaismas ātrums”, R. Romanišina “Tā es redzu”, R. Romanišina “Skaļi, klusu, čukstus”, M. Višķa “Baltais lācis” u. c.

Foto: Maija Gailuma

Sirsnīgs paldies visiem dāvinātājiem!!! 🙂

Jaunā gadā bibliotekārēm pirmais darbiņš būs dāvanā saņemtās grāmatas nosūtīt uz Rīgas Centrālās bibliotēkas Komplektēšanas un apstrādes nodaļu, lai pēc tam tās atgrieztos bibliotēkā un priecētu lasītāju. Grāmata Bērnu slimnīcā ir ļoti vērtīga dāvana, jo tā palīdz aizceļot fantāziju pasaulē vai uzzināt ko jaunu par vēl nezināmo realitāti. Slimnīcā esot, ikviens novērtē, cik liela un vērtīga dāvana ir veselība! Rūpēsimies par sevi un saviem tuvākajiem! 😉

Ceru, ka drīz tiksimies bibliotēkā, bet pagaidām dzīvojam katrs savā mājā un lasām sava grāmatplaukta grāmatas 😉

Vēlot veselību un priecīgu Jaunā gada sagaidīšanu, atvados līdz 2021. gadam!

Ilze