Cibric-cibric bibliotēkā!

Vai tu zini, ka katru gadu Latvijas Nacionālais dabas muzejs izrauga vienu  dzīvnieku par Latvijas dabas simbolu? Par 2021.gada dzīvniekiem nominēti baltais un pelēkais zaķis. Šobrīd Latvijā sastopamas divas zaķu sugas. Baltais zaķis Latvijas teritorijā dzīvo kopš ledus laikmeta beigām, bet pašreiz biežāk sastopamais pelēkais zaķis Latvijā dzīvo tikai kopš 17. gadsimta, kad ar lauksaimniecības attīstību paplašinājās atklātās ainavas.

Zaķi ir aktīvi visu gadu, biežāk barojas krēslā un naktī. Parasti dzīvo pa vienam, vairāki zaķi kopā sastopami pārošanās laikā. Izbiedēts zaķis var skriet ar ātrumu līdz pat 50 km stundā. Apmatojumu zaķi maina divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Abiem zaķiem vasarā kažoks ir rūsganpelēks, bet ziemā tikai baltais zaķis kļūst pilnīgi balts, vien ausu galiem paliekot melniem.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Brīvības ielā 49/53, 7.stāvā) mūsu lasītājiem izveidots liels, labi  pārskatāms grāmatu stends, kurā var ātri izvelēties grāmatas par zaķiem un trusīšiem.

Atceries, ka bibliotēkā ir daudz grāmatu par visu. Plašo grāmatu klāstu skaties: https://katalogs.rcb.lv. Piemēram, ierakstot meklēšanas lodziņā vārdu “zaķis”, Rīgas Centrālas bibliotēkas katalogā tiks sameklētas ap 240 grāmatu nosaukumu par šo dzīvnieku.

Lasi pēc sirds patikas!