Leļļu meistarklase

Sveiks! Aicinām Tevi uz leļļu meistardarbnīcu! Vai vēlies uzmeistarot sev jaunu lelli vai citu rotaļlietu? Ja vajadzīgs padoms, jautā to vecākiem vai meklē grāmatā. Virtuālajā izstādē varēsi atrast grāmatas, kurās doti padomi un piegrieztnes rotaļlietu gatavošanā. Skaties, izvēlies grāmatu, pasūti un nāc uz bibliotēku tai pakaļ!

Noklikšķinot uz slaida attēla, kur tas ir aktīvs, atvērsiet Rīgas Centrālās bibliotēkas elektronisko katalogu, kurā atradīsiet informāciju par grāmatas pieejamību bibliotēku krājumos. Kad grāmata izvēlēta, to elektroniskā kataloga skatā uzreiz var rezervēt (“Pasūtīt”), autorizējoties ar sistēmas “Mana bibliotēka” datiem. Ir iespēja arī piezvanīt uz konkrēto  bibliotēku vai uzrakstīt e-pastu un palūgt rezervēt izvēlēto  grāmatu.

Ielūdzam Tevi uz rotaļlietu izstādi, darbu autore ir bibliotekāre Ilze 🙂

Interesantas lelles un rotaļlietas vari aplūkot:

Leļļu karaļvalstī Preiļos www.lellukaralvalsts.lv

Koka rotaļlietu muzejā Sabilē www.visit.sabile.lv/sabiles-koka-rotallietu-muzejs/

Tartu Rotaļlietu muzejā www.mm.ee

Čehijas leļļu mākslinieku darbu galerija www.artdolls.cz/en/

Māksliniece Ināra Liepa katru gadu rudenī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā piedāvā apmeklēt Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu, kurā var apskatīt dažādu mākslinieku dažādās tehnikās darinātās lelles. Rīgas Centrālās bibliotēkas krājumā ir šo festivālu katalogi (2014., 2016., 2017), kurus var nesteidzīgi aplūkot un rast idejas savu leļļu gatavošanai.

Noklikšķinot uz  attēla, atvērsiet Rīgas Centrālās bibliotēkas elektronisko katalogu.  Kad grāmata izvēlēta, to elektroniskā kataloga skatā uzreiz var rezervēt (“Pasūtīt”), autorizējoties ar sistēmas “Mana bibliotēka” datiem. Ir iespēja arī piezvanīt uz konkrēto  bibliotēku vai uzrakstīt e-pastu un palūgt rezervēt izvēlēto  grāmatu.

Pašu rokām darināta rotaļlieta ir mīļa un unikāla, otras tādas nav! Ar izgatavoto rotaļlietu vari doties pavasarīgos piedzīvojumos, gaidot Starptautisko teātra dienu iestudēt leļļu izrādi mājās. Leļļu filmu studija “Animācijas brigāde” ar lellēm uzņem animācijas filmiņas, kurās izstāsta košas pasakas un stāstus.

Piedāvājam Tev noskatīties filmiņu “Puķu Ansis”, kurā dārznieka dēla Anša uzdevums ir gādāt ļaudīm skaistumu un prieku. Visur, kur Ansis ar savu draugu kaķi dodas, uzzied krāšņi ziedi un sazaļo dārzi. Radīsim arī mēs skaistumu un prieku!

Attēls izgūts no Filmas.lv

Noklikšķini uz attēla un noskaties animāciju par Ansi un viņa draugu kaķi. Patīkamu skatīšanos!