Mana Rīga, tevi mīlu es!

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un viena no skaistākajām pilsētām Eiropā. Rīga dibināta 1201. gadā un ir nozīmīga ostas, kā arī trešā lielākā pilsēta Baltijas valstīs un visā Baltijas jūras reģionā. Pēc sava ģeogrāfiskā novietojuma Rīga izveidojās vietā, kur beidzās Daugavas upes tirdzniecības ceļš un sākās jūras ceļš, kur preces tika pārkrautas no jūras kuģiem upes laivās. Pilsēta sāka veidoties par nopietnu tirdzniecības centru Baltijas jūras austrumu krastā.

Vecrīgas vēsture ir apvīta ar interesantām leģendām un vēsturiskiem notikumiem, kuros vēstīts par bruņiniekiem, amatniekiem, tirgotājiem un slaveniem cilvēkiem, kuri daudz darījuši Rīgas labā –  aizstāvējuši no svešzemnieku iebrukumiem un cīnījušies par pilsētas atbrīvošanu.

Rīga ir mūsu iedvesmas pilsēta, ar kuru lepojamies. Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir ievērojams ar jūgendstila arhitektūru, kurai, pēc UNESCO viedokļa, nav līdzīgu pasaulē. 2014. gadā

Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsētas.

Šogad, atzīmējot Latvijas galvaspilsētas Rīgas 820. gadadienu, RCB filiālbibliotēka “Rēzna” izveidojusi virtuālo izstādi, kurā iesaka grāmatas no Bērnu literatūras nodaļas krājuma.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *