Draugos ar grāmatu

Ar krāšņajām dālijām, asterēm un gladiolām savu  gaitu sāk zeltainais rudens. Noslēdzot šīs svelmainās vasaras gājumu, Pūcīte – Gudrīte apkopoja vasarā padarītos labos  darbiņus. Bibliotēkā, protams, galvenais darbiņš ir čakla grāmatu lasīšana. Ar lielu prieku Pūcīte–Gudrīte secināja, ka bibliotēka arī vasarā ir bijusi labākais draugs daudziem bērniem un jauniešiem, kuri atsaucās uz bibliotēkas aicinājumu ņemt dalību Vasaras lasīšanas akcijā “Draugos ar grāmatu”. Akcijas dalībniekiem bija jāizlasa vismaz piecas grāmatas un par visinteresantāko bija jāizveido kāds darbiņš – zīmējums, kolāža, izmantojot jebkādus materiālus – papīru, plastilīnu, dažādas dabas veltes.  Akcijā piedalījās bērni un jaunieši no 5 – 14 gadiem. Čaklākie dalībnieki uzrakstīja arī savas domas  par izlasīto grāmatu. Lūk, ko domā

Samanta, 14 gadi:

Čainani, Somans

“Labā un ļaunā skola”

“Šī ir mana mīļākā grāmata, jo stāsts ir emocionāls, drosmīgs, fantāziju pilns un labsirdīgs. Esmu lasījusi šīs grāmatas atkārtoti! Grāmata man liek domāt, cik neparasti citi cilvēki fantazē…”

Keita, 9 gadi:

Valjams, Deivids

“Gangsteromīte”

“Šo grāmatu iesaku lasīt ne tikai bērniem, bet arī omītēm. Gangsteromīte bija jautra un smieklīga. Viņa spēja darīt daudz tādu lietu, ko nemāk daudzas citas omītes, piemēram, braukt ar rolleru. Un vispārībā Gangsteromīte māca, ka dzīvē var daudz ko izdarīt, ja ir izdoma un drosme. Tieši tā Gangsteromīte satika – PAŠU KARALIENI!”

Pūcīte – Gudrīte bija pārsteigta par dalībnieku krāšņajiem un izcili izveidotajiem darbiem. Lai tie priecētu visus bibliotēkas apmeklētājus, tika izveidota izstāde “Draugos ar grāmatu”. Ar prieku jāatzīmē, ka šīs brīnišķīgās izstādes atklāšana sakrita ar jaunā mācību gada pirmo dienu – 1. septembri – Zinību dienu!

Par izcili padarīto darbu visiem akcijas dalībniekiem tika pasniegts Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkas “Pūce” Atzinības Raksts, kā arī Rīgas Centrālās bibliotēkas administrācijas sarūpētās balviņas.

Pūcīte – Gudrīte izsaka vissirsnīgāko pateicību visiem dalībniekiem un viņu atbalstītājiem – mammām, tētiem, omītēm un opīšiem, jo tikai visi kopā mēs varam radīt skaisto un dalīties ar to!

Izstāde skatāma:

RCB filiālbibliotēkā “Pūce”