Ko Tu zini par grāmatu “Bubuļbailes”?

Lietuviešu rakstnieka Bena Beranta un mākslinieces Vilijas Kvieskaites grāmata “Bubuļbailes” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “5+”.

Grāmatas autors Bens Benarts sarakstījis trīs bilžu grāmatas. Divās no tām darbojas labākie draugi vāverēns Ziķeris un vārnēns Ķirsēns.

Grāmatā “Bubuļbailes” vari lasīt par draugu vāverēna un vārnēna piedzīvojumiem. Tie ne tikai izklaidēs, bet arī dos iespēju ģimenei parunāt par bailēm, jo pat drosmīgākie no kaut kā baidās.

Grāmatas oriģinālizdevums iekļuvis prestižajā “White Ravens” 2019 starptautiskajā katalogā, kurā iekļauj labākās bērnu un jauniešu grāmatas pasaulē.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par Bubuļbailēm, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. No kā baidās vārnēns Ķirsēns?
  2. Kāpēc vāverēns Ziķeris baidās no augstuma?
  3. Kādas spēles spēlēja vārnēns Ķirsēns ar vāverēnu Ziķeri?
  4. Kas izlidoja ārā pa atvērto logu?
  5. Kā sauca lāci, ko satika draugi?
  6. No kura putna nobijās draugi?
  7. No kā baidās ūpis?
  8. Kur bija paslēpusies bumba?
  9. No kā baidies Tu?

Uzdevums:

• Uzzīmē BUBUĻBAILES!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv