Ko Tu zini par grāmatu “Mammas dzejoļi”?

“Mammas dzejoļi” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “5+”.

Grāmatas autore Ērika Bērziņa ir latviešu dzejniece, literatūrkritisku rakstu autore, žurnāla “Mans Mazais” galvenā redaktore. Dzejā bērniem debitējusi ar publikācijām gadagrāmatā “Garā pupa”, vairākkārt piedalījusies bērnu literatūras lasījumos. 2006. gadā iznācis dzejas krājums “Ziemeļu lapsa”, ar kuru viņa piedalījās starptautiskajā konkursā jaunajiem dzejniekiem “Bridges of Struga”. Ērikas Bērziņas dzeja angļu valodā tika publicēta jauno dzejnieku antoloģijā “Bridges”.

Grāmatas ilustratore Anna Vaivare savu vietu Latvijas un pasaules ilustrācijā iekarojusi veidojot gan komiksus žurnālam “Kuš!”, gan ilustrācijas bērnu un pieaugušo grāmatām. Anna Vaivare 2016. gadā saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejas krājumam “Saputrotā putra”, savukārt Ineses Zanderes bilžu grāmata “Zirgā” ar Annas Vaivares ilustrācijām 2017. gadā ieguvusi “Zelta ābeles” apbalvojumu kā gada skaistākā grāmata bērniem.

Grāmatā iekļautie dzejoļi rāda mammas un bērnu dzīvi kā spēli, kurā noteikumi un uzdevumi nemitīgi mainās, bērniem augot, un katrs ģimenē ir šīs aizraujošās spēles dalībnieks. Mammas un bērnu acīm skatīta, ģimene ir dinamiska atklājumu un pārsteigumu iespēja, jo mīlestība un iejūtība rada jauno un interesanto arī no ikdienas darbiem, rutīnas, strīdiem un putras katliem.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par Mammas dzejoļiem, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Kas tētim ir deguna vietā?
  2. Kādu kafiju vāra vārnu mamma?
  3. Kādēļ lietus līst?
  4. Kas uzveic putras briesmoni?
  5. Kas rāda ceļu miega jūrā?
  6. Kas ilgi ceļoja?
  7. Ko vecmāmiņa nemaz nezināja?
  8. Kāda bija mīļākā pasaka?
  9. Kā sauc mammas mammu?

Uzdevums:

• Uztaisi vai uzzīmē visskaistāko ziedu māmiņai!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv