Ko Tu zini par grāmatu “Tuk-tuk!”?

Igauņu rakstnieka Ilo Pikova grāmata “Tuk-tuk!” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “5+”.

Grāmatas autors Ilo Pikovs plašāku atpazīstamību ieguvis kā animators, filmu režisors un producents. Pikovs nodarbojas arī ar rakstniecību, publicējot rakstus par kino un rakstot fantastikas grāmatas gan bēniem, gan pieaugušajiem. Latviski tulkotā grāmata “Tuk-tuk!” tapusi ar Igaunijas Kultūrkapitāla fonda programmas Traducta atbalstu. To papildina Annes Pikovas krāšņās ilustrācijas.

Šajā grāmatā Tu vari lasīt par to, kā vienā dienā klusajā un mierīgajā mežā atskan skaļa klaudzināšana. Visi putni un zvēri ir šausmās: kas te notiek, kurš taisa tādu jandāliņu un traucē ierasti rāmo dzīvi? To, kas ir lielais palaidnieks un kāpēc viņš ir tik spītīgs, Tu uzzināsi izlasot Ilo Pikova grāmatu “Tuk-tuk!”. Grāmata labi attēlo to, ka dažreiz viss var būt pavisam citādāk, nekā sākotnēji izliekas.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Kas pēkšņi atskanēja mežā?
  2. Kas tur klaudzināja?
  3. Ko zaķis sev iebāza ausīs?
  4. Ko sev ausīs ietūcīja alnis?
  5. Kādu koku klaudzināja dzenītis?
  6. Kurš dzīvnieks no meža vispār aizmuka prom?
  7. Ko dzenītis bija iztēsis?
  8. Kas pūta stabulē?
  9. Kam lapsa rakstīja vēstuli?

Uzdevums:

• Izveido no dabas materiāliem putniņu!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv