Grāmatu karuselis rudens nokrāsās

Rudens mūs priecē ar dabas krāšņumu un arī pelēko toņu nokrāsām.

Kad dodies pastaigā, pavēro, kādas krāsas apkārt ieraugi…

Ar katru dienu vairāk un vairāk var pamanīt, kā lapas virpuļo krāsu karuselī. Just kā smaržo gaiss – pēc ugunskurā ceptiem kartupeļiem, pēc tikko sagrābtām lapām, pēc mārtiņrozēm un miķelīšiem. Arī rīta migla pakāpusies virs māju jumtiem, to var sajust pat uz degungala.
Šoreiz visās piedāvātajās grāmatās Tu «sastapsies» ar šo gadalaiku.
Virtuālā izstāde ir kā pastaiga caur grāmatu lappusēm. Grāmatās atradīsi uzdevumus, kuri Tevi mudinās ieklausīties to vēstījumā.

Rudens ir kā mākslinieks un arī Tu tāds vari būt!

Sameklē, sajūti to, sagaršo un sasmaržo! 🙂

Literatūras saraksts par rudeni

Auseklis, Uldis. Četras otas : gadalaiku dzejoļi bērniem – Rīga : Latvijas Mediji, 2019. – Rēzekne : Latgales druka. – [38] lpp.

Auseklis, Uldis. Kamēr āboli dārzā būkšķina – Rīga : Garā pupa, 2002. – [10] lpp.

Ērgle, Zenta. Labi sēņu māmiņai  – Rīga : Zvaigzne ABC, 2018. – 33 lpp.

Gardie brīnumi : vairāk nekā 600 radošu ideju, kā pagatavot veselīgas uzkodas – Rīga : Zvaigzne ABC, [2011]. – 127 lpp.

Lācēna gads mežā / māksliniece Liāna Šulce. – Rīga : Zvaigzne ABC, [2003]. – [32] lpp.

Laukmane, Maija. Āboli bolās  – [Izdošanas vieta nav zināma] Poligrāfijas infocentrs, [2004]. – 63, [1] lpp.

Nikitenko, Sanita. Rudens. 100 radošas idejas  – Rīga : Zvaigzne ABC, [2009] (Jelgavas tipogrāfija). – 64 lpp.

Rudens rotaļas  – Rīga : Egmont Latvija, [2007]. – [24] lpp.

Skalbe, Kārlis. Rudens : [dzejoļu izlase] / Kārlis Skalbe ; – [Rīga] : Liels un mazs, 2014. – [27] lpp.

Svētku enciklopēdija bērniem : Lieldienas, Jāņi, Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki  – Rīga : Zvaigzne ABC, [2004]. – 1.-23. lpp.

Tolla, Klaudija. Dosimies dabā : + ceļvedis par Latvijas takām – Rīga : Jumava, [2013]. – Viļņa : Spauda. – 127 lpp.

Urdaviņa : gadagrāmata bērniem  – Rīga : Annele, 2004. – 9.- 42.lpp.

Valdbergs, Miks. Sēņu laikā  – [Rīga] : MIA-Press, 2002. – [16] lpp.

Vilksa, Andžela. Gadalaiku grāmata : kas darāms visa gada garumā  – [Rīga] : Eve, 2001. – 51.-74. lpp.

Vītola, Velga. Mirkļi Latvijas dabā : pavasaris, ziema, rudens, vasara – Rīga : Zvaigzne ABC, 2017. – 49.-60. lpp.

Zēriete, Inita. Pasakas par gadalaikiem – Rīga : Avots, [2020?]. – 74, [1] lpp.

Ziemanis, Ilmārs. Gadalaiki – Rīga : Zvaigzne ABC, 2020. – [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2020. – [34] lpp.

Virtuālo izstādi sagatavoja RCB Šampētera filiālbibliotēkas galvenā bibliotekāre Antra Liepa.