Ko Tu zini par grāmatu “Armando”?

“Armando” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “9+”.

Rakstnieks Mika Kerenens (1973) ir Igaunijā dzīvojošs somu rakstnieks. Somijā Kerenens studējis dārzkopību, vēlāk arī igauņu valodu un literatūru. Ilgus gadus strādājis par tulku, igauņu un somu valodas pasniedzēju. 2011. gadā nodibinājis savu izdevniecību “Keropa”.  Mika Kerenens publicējis vairāk nekā desmit bērnu grāmatas tostarp “Rēgs uz divriteņa”, “Noslēpumainais puķu čiepējs” un “Nozagts oranžs divritenis”.

Grāmatā vari lasīt par pirmklasnieku Armando, kurš vairāk par visu pasaulē vēlas spēlēt futbolu. Zēna izskats atšķiras no skolasbiedriem, tāpēc ar viņu neviens negrib draudzēties. Stāsts atklāj ar kādām grūtībām un izaicinājumiem būs jāsastopas Armando, ceļā uz jaunu draugu iegūšanu un iedzīvošanos jaunajā skolā. Armando futbola spēles talants ir iedzimts, jo pat čiekura spārdīšana viņam padodas ļoti prasmīgi un futboliski.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu Armando, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu

Jautājumi:

1. Kurā pilsētā atrodas Kivimē skola?
  2. No kurienes bija ieradies Armando?
  3. Ko katru dienu agrāk spēlēja Armando?
  4. Cik reizes Armando sperot var noturēt bumbu gaisā?
  5. Kā sauca komandu kurā sāka trenēties Armando?
  6. Par kādu dzīvnieku bērni veidoja grupu darbu?
  7. Ar kādu rezultātu beidzās futbola spēle?
  8. Kādu deju skolotāji dejoja zem priedēm?

Uzdevums:

• Uzraksti trīs spēles, kuras Tu varētu uzspēlēt ar klasesbiedriem!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv