Ko Tu zini par grāmatu “Kā sagaidīt citplanētieti”?

“Kā sagaidīt citplanētieti” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “5+”.

Grāmatas autors Petri Tamminens ir somu rakstnieks, kas pazīstams kā īsprozas un lakoniskā humora meistars. Tamminena darbi ir tulkoti angļu, zviedru, vācu, dāņu, slovēņu, latviešu, čehu, poļu un japāņu valodā. 2002. gadā rakstnieks saņēmis ikgadējo literāro balvu “Kalevi Jäntti” , ko jaunajiem rakstniekiem piešķir Kalevi Jäntti fonds.

Kosmoss ir milzīgi plašs, un tajā noteikti kaut kur dzīvo citplanētieši. Kādu dienu var gadīties tā, ka citplanētieši ierodas uz Zemes un, iespējams, tieši tavā pagalmā. Tad būtu labi zināt, kā rīkoties. Petri Tamminena un Valpuri Kertulas humorpilnā grāmata māca, kā pārvarēt bailes no nepazīstamiem cilvēkiem, tikt galā ar nepatīkamām sajūtām un neērtām situācijām. Tā būs interesanta lasāmviela ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Autori grāmatas otrajā pusē iepazīstina ar sevi un savām bailēm, parādot to, ka arī pieaugušie ir bijuši bērni un arī pieaugušie mēdz būt nedroši. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Valpuri Kertula.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu Kā sagaidīt citplanētieti, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Cik daudz vietas ir nepieciešams kosmosa kuģim, lai nolaistos?
  2. Cikos kosmosa kuģis var nolaisties?
  3. Kāds ir pirmais svarīgais padoms?
  4. Nosauc vismaz trīs veidus, kā var izskatīties citplanētietis?
  5. Kāds vārds var būt citplanētietim?
  6. Kādu svarīgu jautājumu vajag uzdod citplanētietim?
  7. Ko labprāt apēstu citplanētietis?
  8. Uz kurieni Tu steidzies pirms satiki citplanētieti?

Uzdevums:

• Uzzīmē citplanētieti!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv