Ko Tu zini par grāmatu “Kā izglābt mazītiņo mammu”?

“Kā izglābt mazītiņo mammu” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” grāmatām kategorijā “9+”.

Pireta Rauda ir ļoti iemīļota bērnu rakstniece un grāmatu ilustratore, kas viegli lasāmos, raitos stāstos rada negaidītas, pasakaini absurdas situācijas un spožas asprātības, saglabājot ticamību un līdzību reālajai dzīvei. Viņa sarakstījusi 19 un ilustrējusi vairāk nekā 50 grāmatas un šobrīd ir visvairāk tulkotā igauņu bērnu rakstniece – viņas darbi iznākuši 14 valodās. Latviski jau lasāmas “Liels un mazs” izdotās grāmatas “Princese Skella un Leta kungs” (2011), “Berts un 2B” (2013) un “Princese pa pastu”(2016).  Viņa apbalvota arī ar Igaunijas Baltās Zvaigznes ordeni.

Grāmatā vari lasīt par kādu parastu zēnu Sanderu, kurš divatā ar mammu dzīvo netālu no liela parka četrstāvu nama pirmajā stāvā. Arī Sandera mamma ir pavisam parasta, taču tikai līdz dienai, kad notiek kas neparasts un savādajos notikumos piedalās ne tikai Sanders un mamma, bet arī klaiņojošais suns, neredzamais zēns Aksels, daudzpusīgais tēvocis Allans un rotaļu lāčus mīlošu dāmu klubiņš.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par to, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Kas pats dīvainākais notika ar Sandera mammu?
  2. Cik liela apmēram bija mamma?
  3. Kur strādāja zēna mamma?
  4. Kur gulēja Sandera mamma?
  5. Kas pazuda skolotājai?
  6. Ko dievināja Sanders?
  7. Kā sauca suni?
  8. Kas bija uz galvas Aksela mammai?
  9. Kas nozaga Sandera mammu?

Uzdevums:

• Uzzīmē garšīgāko torti pasaulē!

Atbildes sūti uz filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv