Latvija stāsta par mūsu tautas gara mantojumu – folkloru

Sveiciens jums, bērni!

Jau otro reizi tiekamies ciklā “Latvija stāsta”. Šoreiz aktuālā tēma – folklora, mūsu tautas gara mantojums.

Esiet atkal aicināti doties “virtuālā pastaigā” pa grāmatu lappusēm, uzzinot noderīgu informāciju, kuru atradīsiet pie mums bibliotēkā. Iepazīstoties ar šeit pieejamiem resursiem un izmantojot piedāvāto materiālu, varat piedalīties dažādās aktivitātēs un uzdevumos.

Lai jums veicas, un lai  piedzīvojumiem bagāta vasara! 🙂

Informācijas resursi bērniem par folkloru

Dziesmas bērniem : latviešu tautasdziesmas  – Rīga : Zvaigzne ABC, [2002].

Gudru ņēmu padomiņu : latviešu folklora bērniem : tautasdziesmas, teikas, pasakas, mīklas, ticējumi, sakāmvārdi  – Rīga : Zvaigzne ABC, 2018. – 133, [2] lpp.

Kļava, Līga.  Latviešu tautasdziesmas klavierspēles iesācējiem – Rīga : Musica Baltica, 2011.

Latgalīšu puosokys i puorsokys [skaņu ieraksts] : latgalīšu tautys puorsokys : [lasījumi] – [Kārsava] : Latgolys Producentu Grupa, 2010.

Latviešu bērnu folklora – Rīga : Jumava, [2012].

Latviešu bērnu folklora  – Rīga : Zinātne, 1993.

Latviešu bērnu folklora – Rīga : Zinātne, 1973.

Latviešu tautas brīnumpasakas – Rīga : Zvaigzne ABC, 1998.

Latviešu tautas mīklas : mācību līdzeklis – Rīga : Zvaigzne ABC, 1998.

Latviešu tautas pasakas : 100 pasakas, 100 mākslinieki – Rīga : Zvaigzne ABC, 2018.

Latviešu tautas teikas par kalniem : mācību līdzeklis – Rīga : Zvaigzne ABC, 1997.

Latviešu tautas teikas par pilsētām : mācību līdzeklis  – Rīga : Zvaigzne ABC, 1997.

Latviešu tautas teikas par ūdeņiem : mācību līdzeklis – Rīga : Zvaigzne ABC, 1997.

Latviešu tradicionālie ēdieni : ko un kā ēda senāk – Rīga : Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, 2006.

Pasakas un mīklas : 4-6 gadi – Rīga : Zvaigzne ABC, 2016.

Ruberte, Inese.  Vārdu klētiņa : ilustrēta folkloras vārdnīca skolai : eksperimentāls mācību līdzeklis – Rīga : Zvaigzne ABC, 1997.

Sēja, Gundega.  Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties : saistoši stāstiņi, interesanti fakti par Latviju un jautra spēle  Rīga : Zvaigzne ABC, 2013.

Šūpuļdziesmas – Rīga : Zvaigzne ABC, [2003].

Tieva, gara tēva josta… : latviešu tautas pasakas un mīklas – Rīga : Madris, [2008].

Ucināmās dziesmas : latviešu tautas dziesmas notīs, tekstos, mūzikā – [Rīga] : Valters un Rapa, 2005.

Interneta resursi

Latviešu folklora (enciklopedija.lv)

Bērnu dziesmas un skaitāmie panti latviešu folklorā (enciklopedija.lv)

Krišjānis Barons (literatura.lv)

Krišjāņa Barona Dainu skapis

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.