Piedzīvot vislabāko vasaru!

Hei, vasara ir klāt!

Mācību gads veiksmīgi aizvadīts un jāsāk baudīt vasara! Mums ir idejas ar ko sākt!

Āgenskalna filiālbibliotēkā maijā Pārdaugavas Montesori sākumskolas 1.-3. klases skolēni tikās ar rakstnieci Līgu Rozentāli, lai pasapņotu par atpūtu vasarā. Autores jaunākā grāmata “Vislabākā vasara” stāsta par četru bērnu – Sāras, Īvas, Alīses un Mika  vasaras brīvlaiku pie vecvecākiem laukos. Tajā ir daudz piedzīvojumu, pārdzīvojumu, savstarpējo attiecību, prieka un vasarīgu sajūtu! Lai vasara izdotos veiksmīga un bez sāpīgām traumām, grāmatā ievietoti noderīgi padomi, kas atgādinās par drošību, dodoties peldēties, lēkājot pa batutu, ogojot mežā, u. c.

Līgas Rozentāles atraktīvais lasījums mūs aizveda uz siltumnīcu, kurā grāmatas varoņi sabīstas no spoka. Izrādās, ka tas nemaz nav spoks, bet gan… Lasi grāmatu un uzzināsi, kas radīja būkšķus siltumnīcā!

Vai zini, ka bibliotēkā vasaras sajūtu var uzburt arī maijā? Līga ar skolēniem noorganizēja vasaras dziedoņu kori, kurā brīžam skaļāk iedziedājās vardes, brīžam bites un sienāži. Kūkoja dzeguze! Aizverot acis, patiesi likās, ka esam vasarā, pļavā pie ūdens!

Sapņojot par gaidāmo vasaras brīvlaiku, skolēniem bija iespēja veidot savu piedzīvojumu spainīti vai groziņu, kurā ievietot idejas, ko gribētos piedzīvot vasarā! Grāmatas autore piedāvāja vairāk kā 70 idejas!!! Piemēram, gulēt šūpuļtīklā zem koka, izrakst dziļu bedri un izpētīt, kā tur dziļumā izskatās, sarīkot ķiršu kauliņu spļaušanas scensības  vai palikt nomodā pa nakti un pētīt zvaigžņotās debesis? Bērni tās lasīja un izvēlējās, radot vasarīgus piedzīvojumu sarakstiņus. Radošajā procesā tika pārrunāts, ko kurš jau piedzīvojis? Kas paticis? Ko gribētu piedzīvot vēlreiz un ko pamēģināt pirmo reizi? Tikšanās noslēgumā visi ir vasaras sajūtu gaidās un gatavi baudīt piedzīvojumus!

Ko Tu šovasar plāno piedzīvot?

Līgas Rozentāles grāmatu “Vislabākā vasara” meklē bibliotēkā! (uzklikšķini un izvēlies sev tuvāko bibliotēku, kurā lasīt grāmatu)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.