GRIBU! GRIBU! GRIBU!

Vasaras brīvlaiks ir pašā viducī. Varam baudīt saules siltos starus, upju, ezeru un jūras viļņu burvīgo veldzi, zemeņu, ķiršu burvīgo garšu. To visu mums sniedz mūsu Latvijas brīnišķīgā daba.

Pūcītei – Gudrītei ir liels prieks par tiem “pūčulēniem”, kuri arī vasarā, neskatoties uz šiem kārdinošajiem izaicinājumiem, neaizmirst par bibliotēku, čakli lasot grāmatas un piedaloties pasākumos. Vēl ilgi atmiņā  paliks emocijām bagātais Jāņu ielīgošanas pasākums ar vainadziņu pīšanas mākas apgūšanu, rotaļās iešanu, līgo dziesmu dziedāšanu.

Un nu jau atvadas mums saka vasaras viducīša mēnesis – jūlijs. Pūcīte – Gudrīte arī jūlijā aicināja “pūčulēnus” uz bibliotēku, lai spēlētu teātri. Jā, jā – teātri! Tā kā 8.jūlijā bērnu dzejniece Dzidra Rinkule-Zemzare svinētu savu 102. dzimšanas dienu, Pūcīte – Gudrīte aicināja ciemos savus draugus, lai skaļi lasītu un iestudētu teātra izrādi dzejā “Gribulītis”. Autore mūs iepazīstina ar zēnu, kurš cauru augu dienu skandē – Gribu! Gribu! Gribu! Zēns nepārtraukti māmiņai pieprasa konfekšu kalnus, daudz saldējumus, uzpūšamos balonus, stundām ilgas vizināšanās ar karuseli, tāpēc māmiņa viņu sauc par Gribulīti. Gribulītis ir dusmīgs uz māmiņu, kad viņa nevar piepildīt visas zēna vēlmes.

Kādu dienu ciemos atnāk brīnumu vīriņš un solās palīdzēt piepildīt visu, ko Gribulītis vēlās. Vai zēns kļuva laimīgāks, kad ieguva visu, ko pieprasīja? To nolēma uzzināt pasākuma dalībnieki, izlasot Dzidras Rinkules – Zemzares grāmatu “Gribulītis”.

Vispirms notika skaļā lasīšana, kuras laikā dalībnieki uzzināja par izrādei nepieciešamajiem rekvizītiem – konfektēm, saldējumiem, baloniem. Darbs kūsāt – kūsāja! Papīrs čaukstēja, līme līmēja, šķēres šņirkstēja – izrāde varēja sākties! Tas bija neaizmirstams brīdis!

Pūcītei – Gudrītei par lielu prieku izrādes dalībnieki atzina, ka ir iepazinuši vēl vienu latviešu dzejnieci, kuras grāmatiņas arī turpmāk viņi lasīs paši un ieteiks saviem draugiem.

Pasākuma noslēgumā visi bija pelnījuši atsvaidzinošu saldējumu!

Jūlijs ir aizvadīts un augusts jau klauvē pie bibliotēkas loga ar jauniem notikumiem un piedzīvojumiem.

Ņem draugus līdzi un tiekamies RCB filiālbibliotēkā “Pūce”!

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.