Kad sapņi piepildās

Skaistā 12. augusta rītā, ienākot bibliotēkā, lasītāji ievēroja, ka Pūcīte – Gudrīte ir tā kā aizdomājusies, vai, varbūt, aizsapņojusies. Tika nolemts pajautāt pašai Pūcītei, kādas pārdomas tiek šķetinātas? Izrādās, Pūcīte – Gudrīte redzējusi sapni, kurā viņa raksta grāmatu, bet, kad pamodusies, grāmatiņas nebija. Tas nedaudz apbēdināja Pūcīti – Gudrīti. Lai viņu iepriecinātu, bibliotēkā bija pulcējušies Pūcītes draugi, lai satiktos ar bibliotēkas lasītāju Aurēliju, kurai bija sapnis uzrakstīt  grāmatiņu – grāmatiņu par sapņiem, kurus var piepildīt, ja tikai to ļoti vēlās.  Aurēlija pastāstīja Pūcītei – Gudrītei un viņas  draugiem par saviem sapņiem, kuru viņai ir daudz, jo Aurēlijai ir 7. gadiņi un šajā septembrī viņa sāks skolas gaitas 1.klasē. Aurēlija sapņo par labiem klases draugiem, par jaukām skolotājām, par labām atzīmēm, ar kurām iepriecināt sevi un vecākus. Bet tas būs septembrī. Tagad Aurēlija ir piepildījusi sapni un uzrakstījusi savu pirmo grāmatiņu “Maijas stāsts”. Lai to varētu paveikt, bija jāiegulda arī liels darbs, centība un neatlaidība – jāiemācās lasīt, rakstīt, lai burti veidotu pareizus teikumus, arī zīmēt, jo grāmatiņas ilustrācijas arī zīmēja pati Aurēlija. Grāmatiņas atvēršanas svētki  turpinājās  bibliotēkas dārzā. Lai tur nokļūtu, braucām ar jautro miega vilcieniņu, paņemot līdzi grāmatiņas, ar kuru palīdzību visi iesaistījās atraktīvās sporta spēlēs,  kā arī tika uzbūvēta grandioza grāmatu pils.

Visi kopā secinājām, ka sapņiem ir jābūt, lielākiem vai mazākiem, jo viņu klātesamība bagātina mūsu ikdienu.

Foto: Daina Veide