Meža pasts Āgenskalnā

Hei, Tev pienākusi vēstule no meža!

Augustā Āgenskalna filiālbibliotēkā bērnu literatūras nodaļā darbojas Meža pasts. Katram lasītājam atsūtīta meža vēstule! Lasi to un pievērs uzmanību meža vērtībai Tavā dzīvē.

Pamēģini atbildēt uz jautājumiem: Kad Tu pēdējo reizi biji mežā? Kā Tu jūties mežā? Kas Tev patīk mežā? Ko vari darīt mežā?

Meža vēstules radījuši 16 rakstnieki un 16 ilustratori. Ieskaties dokumentālās filmas treilerī, cik jauku dienu viņi pavadīja mežā!

Meža vēstules ir sveiciens un aicinājums ikvienam doties dabā, izstaigāt meža takas, klausīties putnu dziesmas, pamanīt dzīvnieku atstātās pēdas. Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome un AS “Latvijas Valsts meži” 2019. gadā dzejnieka Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienā uzsāka kopīgu projektu, kurā iesaistījās bērnu rakstnieki, dzejnieki un ilustratori. Viņi viesojās Jāņa Baltvilka dzimtajās mājās Smārdē un baudīja dienu mežā, lai iedvesmotos un radītu tekstus un ilustrācijas, kas aicinātu bērnus doties dabā. Dzejā un prozā aicinājumu ietērpuši Evija Gulbe, Inese Zandere, Inese Paklone, Līva Marta Roze, Luīze Pastore, Rolanda Bula, Agnese Vanaga, Indra Brūvere, Ieva Samauska, Sabīne Košeļeva, Uldis Auseklis, Evita Hofmane, Ramona Indriksone, Inguna Cepīte, Ruta Skrebele, Rūta Briede, Jānis Baltvilks.

Meža vēstuļu ilustrācijas radījuši Linda Lošina, Rūta Briede, Ieva Jurjāne, Anna Vaivare, Mārtiņš Zutis, Ilze Dambe, Anda Strautniece, Gundega Muzikante, Evija Timma-Novika, Marita Maizīte, Anita Paegle, Signe Ērmane, Anete Bajāre-Babčuka, Vivianna Maria Staņislavska, Anita Rupeika un Agnese Aizpuriete.

Augustā mežā ir īpaši jauki, dzied putni, pastaigājoties vari elpot tīru, svaigu gaisu, lasīt brūklenes, mellenes, gailenes un beciņas. Izbaudīt sūnu mīksto paklāju un vērot zirneklīšu austos smalkos tīklus.

Mēs aicinām Tevi lasīt grāmatas par mežu un doties dabā!

Berzinska, Lilija. Meža pasaka – Rīga: Dienas Grāmata, 2018

Goba, Artūrs Meža drēbnieks – Rīga: Zvaigzne, 2017

Jakubovska, Māra. Meža detektīvs – Rīga: Jumava, 2017

Kukare-Aldersone, Linda. Piedzīvojumi Lielmežā – Rīga: Jumava, 2015

Kvaskova, Signe. Monika un mežs – Rīga: Jumava, 2006

Ķerus, Viesturs. Meža meitene Maija – Rīga: Liels un mazs, 2020

Stāraste, Margarita. Kas notiek Dižmežā? – Rīga: Zvaigzne ABC, 2018

Širmanis, Jānis. Kriksis Mežmājā – Rīga: Zvaigzne ABC, 2004

Valdbergs, Miks. Mājas mežā – Rīga: MIA- Press, 2006

Vingradova, Laura. Mežpasakas – Rīga: Zvaigzne  ABC, 2019

Vinogradova, Laura. Mežpasakas – Rīga: Zvaigzne  ABC, 2019

20. augustā vari doties uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, kur notiks svētki Meža Ķēniņam un Sprīdītim. Pasākums piedāvā bagātīgu svētku programmu, par to lasi mammadaba mājas lapā.

Daudz interesantas informācijas par to, ko vari darīt mežā atradīsi “Latvijas valsts meži” mājas lapā.

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.