Ko Tu zini par grāmatu “Ko dara jūtas?”?

Poļu autores Tinas Oževičas grāmata “Ko dara jūtas?” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatām kategorijā “5+”.

Rakstniece Tina Oževiča studējusi filozofiju un angļu valodu Vroclavas Universitātē, ieguvusi filozofijas doktora grādu, ir daudzu zinātnisko rakstu un desmit bērnu grāmatu autore. Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Polijas nodaļa tai piešķīrusi titulu “2020. gada grāmata”.

Grāmatas māksliniece Aleksandra Zajonca absolvējusi Opoles Universitātes Mākslas fakultāti, strādā par grafikas dizaineri, ilustrē bērnu grāmatas un nodarbojas ar keramiku.

Šī klusinātā, vizuāli atturīgā grāmata ir poētisks cilvēcisko attiecību portretējums. Ar piemīlīgiem, asprātīgiem tēliem te metaforiski atklātas dažādas cilvēkam pazīstamas jūtas un emocijas – mīlestība, bailes, dusmas, skumjas, ziņkārība utt. Grāmata aicina domāt par to, kā cilvēks var justies un kādas jūtas lolot, ļauj labāk saprast gan pašam sevi, gan apkārtējos līdzcilvēkus un veicina empātijas spējas.

Vairāk par LNB Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2022” vari atrast šeit.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu Ko dara jūtas?, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Ko dara ziņkārība?
  2. Kur sēž bailes?
  3. Ko dara skaudība?
  4. Kur sēž lepnība?
  5. Kas ir pacietībai?
  6. Ko dara uzticēšanās?
  7. Ko dara draudzība?

Uzdevums:

• Uzzīmē puķu dārzu, kurā katra puķe būtu kāda no emocijām!

Atbildes sūti uz RCB filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.