Ko Tu zini par grāmatu “Kurmis melni baltā alā”?

Čehu ilustratores Terēzas Sedivas grāmata “Kurmis melni baltā alā” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatām kategorijā “5+”.

Grāmatā vari lasīt par to, kā kurmis nolēmis savu mājokli padarīt priecīgāku. Izrādās, ka viņam virs galvas atrodas koša un krāsām pārpilna pasaule…

Terēzes Sedivas brīnišķīgās, linogriezuma tehnikā veidotās ilustrācijas ļauj mums ieraudzīt, kādas bagātības gaida, kad sadūšojamies iziet no savas komforta zonas un meklēt gaismu tuneļa galā.

Vairāk par LNB Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2022” vari atrast šeit.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par Kurmi melni baltā alā, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Kur dzīvoja kurmis?
  2. Kurš bija viņam draugs?
  3. Kāpēc viņš neatstāja savu mazo aliņu?
  4. Kas visu padara skaistu?
  5. Kas notiek, kad saule ļoti sakautrējas?
  6. Kas kurmim pazuda?
  7. Kāds mēness mirdzēja pie debesīm?

Uzdevums:

• Uzzīmē kurmja labāko draugu!

Atbildes sūti uz RCB filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.