Ko Tu zini par grāmatu “Mana negantā diena”?

Beļģu rakstnieces un psiholoģes Amēlijas Žavo grāmata “Mana negantā diena” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatām kategorijā “5+”.

Amēlija Žavo ir praktizējoša bērnu psiholoģe, viņa strādā ar bērniem un pusaudžiem slimnīcā Ljēžā (Beļģija). Savās grāmatās bērniem A. Žavo ar dziļu izpratni un cilvēkmīlestību apskata dažādas sabiedrībā nozīmīgas, ne vienmēr viegli izprotamas tēmas, kā, piemēram, savstarpējās attiecības un tehnoloģiju lomu tajās, mobingu skolā, negatīvās emocijas.

„Lielie saka, ka negantie vilki dzīvo tikai pasakās. Tā nav tiesa. Vilki ir arī manā skolā. Tie uzglūn, apsaukā un dara pāri. Vai arī man jākļūst par negantu vilku?“

Grāmatā vari izlasīt par mazo Šarloti, un viņas skolu, kurā ir negantie vilki – tie, kas dara pāri citiem. Kādu dienu, lai tikai nekļūtu par pāridarītāju upuri, arī Šarlote kļūst par vilku.

Vairāk par LNB Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2022” vari atrast šeit.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu Mana negantā diena, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. No kā vienmēr ir bijis bail Šarlotei?
  2. Kā sauc neganto meiteni skolā?
  3. Par ko kļuva viņas vārdi?
  4. Ko Agnese ļaunu darīja?
  5. Kāpēc Šarlote negribēja līst ārā no gultas?
  6. Par ko gribēja pārvēsties Šarlote?
  7. Ko sliktu izdarīja Šarlote?

Uzdevums:

• Uzzīmē mīļu apsveikumu Šarlotei!

Atbildes sūti uz RCB filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.