Ko Tu zini par grāmatu “Kaķis uz klavierēm”?

Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Kaķis uz klavierēm” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatām kategorijā “9+”.

Vairāk par LNB Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2022” vari atrast šeit.

Grāmatu ilustrējusi Anita Paegle – Latvijas ilustrācijas klasiķe. Viens no nozīmīgākajiem tēliem Anitas Paegles daiļradē ir kaķis, ko māksliniece attēlojusi gan grāmatu ilustrācijās, gan Latvijas Bankas monētā, gan pastmarkās.

Grāmatā apkopoti 23 dzejoļi – no jautra skaitāmpanta līdz liriskai balādei, tādēļ tā būs saistoša visai ģimenei, gan pašiem mazākajiem bilžu grāmatu lasītājiem, gan arī pieaugušajiem.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par dzejoļu krājumu Kaķis uz klavierēm, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Kaķis uz klavierēm – Liels un mazs

Jautājumi:

1. Kurā ielā dzīvoja kaķis?
  2. Ko no rīta var saņemt mājās?
  3. Kādu vārdu dosim kaķim kuram ir garas ūsas?
  4. Ko kaķītis aicina uz vakariņām?
  5. Zivi apēd Incis/Pienu izlok ….
  6. Kā šūpojas kaķa aste?
  7. Kā sauc četrus ziemas runčus?

Uzdevums:

• Uzzīmē kaķa portretu!