Ko Tu zini par grāmatu “Pandēmijas detektīvi”?

Dainas Ozoliņas grāmata “Pandēmijas detektīvi” ir viena no LNB Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” grāmatām kategorijā “9+”.

Vairāk par LNB Lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija – 2022” vari atrast šeit.

Daina Ozoliņa ir  latviešu rakstniece, tulkotāja un skolotāja. Raksta vieglā, asprātīgā stilā, tekstā prasmīgi iepinot gan tipisku jauniešu problemātiku, gan liekot daļai dialogu norisināties – kā jau tas dzīvē notiek – sociālajos tīklos, un aprakstītās sestās klases skolēnu dēkas, lai gan “dullas un trakas”, ir pat visnotaļ iespējamas.

Grāmata asprātīgā valodā stāsta par neparastiem notikumiem un aizraujošiem piedzīvojumiem uz visiem pazīstamu pandēmijas izraisītu situāciju fona.

Ja grāmatu jau esi izlasījis, RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” aicina Tevi pārbaudīt zināšanas par grāmatu “Pandēmijas detektīvi”, atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumu.

Jautājumi:

1. Uz kuru pilsētu negribēja pārcelties Austris?
  2. Kas pēc profesijas bija Austra mamma?
  3. Par ko plānoja kļūt Austris?
  4. Kādas šķirnes suns piederēja pensionētajai skolotājai Kalniņai?
  5. Kas pēc profesijas bija Daniela vecāki?
  6. Ko nozaga Džastina vecmāmiņai?
  7. Ko bērni gribēja darīt, kad skola būs beigusies?

Uzdevums:

• Izdomā nosaukumu jaunajai detektīvaģentūrai!

Atbildes sūti uz RCB filiālbibliotēkas “Vidzeme” e-pastu: rcb.vidzeme@riga.lv